• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MÜSİADdan KTOya ziyaret
05 Temmuz 2013 Cuma 15:25

MÜSİAD'dan KTO'ya ziyaret

MÜSİAD Konya Şubesi Başkanı Dr. Lütfi Şimşek ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Konya Ticaret Odası(KTO) Başkanı Selçuk Öztürk, yönetim kurulu üyeleri ve Meclis Başkanı Ahmet Arıcıyı ziyaret etti.

KTO Seçimlerinin ardından KTO Başkanı Selçuk Öztürk’e, yönetim kurulu üyelerine ve Meclis Başkanı Ahmet Arıcı’ya tebriklerini ileten MÜSİAD Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek, “KTO şehrimizin önemli mesleki kuruluşudur. Bugüne kadar her zaman birlik beraberlik içerinde sürdürdüğümüz çalışmaları bundan sonrada sizlerle beraber sürdürmeye ve ortak çalışmalarda yer almaya her zaman hazırız. Konya ekonomisini daha ileriye taşımak için var gücümüzle çalışmalıyız” şeklinde konuştu.

MÜSİAD Konya Şubesi’nin yaptığı çalışmalarda her türlü desteği veren KTO Yönetimine teşekkürlerini ileten Başkan Dr. Lütfi Şimşek, “Hali hazırda yürütmekte olduğumuz Lojistik Merkez Çalışmasında Konya-Karaman-Mersin illerinin bütünleşmesi önemli bir adım oldu. Mersin’de düzenlediğimiz toplantının ardından önemli kararlar çıktı. Yakın zamanda da Ankara yada Konya’ da Dışişleri, Ekonomi ve Ulaştırma, Denizcilik - Haberleşme Bakanlarımızla birlikte oluşturulması planlanan ekonomi ve sanayi koridoru ile ilgili önemli bir toplantı yapılacak. Diğer taraftan TOKİ Sanayi Projesi ile ilgili hazırlık çalışmalarımızda tüm hızıyla devam ediyor. Projelerle ilgili komisyonlarımız önemli çalışmalar yapıyor” dedi.

 

Ziyaretlerinden dolayı MÜSİAD Konya Şubesi yönetim kuruluna teşekkürlerini ileten KTO Başkanı Selçuk Öztürk de, “Düzeyli bir seçim dönemi geçirdik. Şehrimizde oluşan birlik ruhu odamız seçimlerinde bir kez daha gün yüzüne çıktı. Bundan sonra da ‘Birlikte Konya’yız’ sloganında belirttiğimiz gibi şehrimiz adına var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Lojistik merkez çalışmasının önemine değinen Başkan Selçuk Öztürk, “Lojistik merkez çalışmalarında Konya-Karaman-Mersin illerinin de dahil olması ve bir ekonomi koridorunun oluşması şehrimizin ihracat potansiyelinin artması için çok önemli. Bu noktada bizlerde görüşmelerimize devam ediyoruz. Lojistik merkez projesinin devamında sanayi bölgemize Serbest Bölge kurulması için çalışma başlatmayı düşünüyoruz. Bu noktada birlik içinde hareket etmemiz aşamaları geçmemizde de önemli kolaylık sağlıyor” ifadesini kullandı.

KTO Meclis Başkanı Ahmet Arıcı da MÜSİAD Yönetim Kuruluna ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini ileterek KTO ile MÜSİAD’ın ortak çalışmalarının devam edeceğini belirtti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA