• Konya9 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MÜSİADdan köylere destek
23 Haziran 2009 Salı 14:58

MÜSİAD'dan köylere destek

MÜSİAD Gençlik Kurulu ( Genç MÜSİAD ) Konya Şube Başkanı Mustafa Kozan ve yönetim kurulu üyeleri, Başarakavakta yapımını tamamladıkları okul kütüphanesinin açılışını yaptılar.
MÜSİAD Gençlik Kurulu (Genç MÜSİAD) Konya Şube BaşkanıMustafa Kozan ve yönetim kurulu üyeleri, Başarakavak’ta yapımını tamamladıkları okul kütüphanesinin açılışını yaptılar.
 
 Konya’nın Başarakavak beldesinde bulunan Başarakavak İlk Öğretim Okulu için, bir süre önce başlatılan kütüphane yapım çalışması tamamlandı. Başarakavak’ta gerçekleştirilen kütüphane açılışına; Selçuklu Belediye Başkan Vekili Nuh Kaygusuz,Genç MÜSİAD Konya Şube BaşkanıMustafa Kozan ve yönetim kurulu üyeleri ile Başarakavak Belediye Başkanı Ali İhsan Özcan ve Okul Müdürü Abdurrahman Güven katıldı.
 
 İhtiyacı olan ve taşra kesiminde kalan okullara kütüphane ve bilgisayar laboratuarı destekleri devam edenGenç MÜSİAD Konya şubesi, Konya Valiliği ve İl Milli Eğitim müdürlüğünün onayları ile yapılan kampanya kapsamında, Başarakavak okulunun kütüphanesini tamamladı. Önümüzdeki zamanda yapılacak çalışmalardan diğerleri ise Sefaköy de bulunan okulun kütüphane çalışmaları ile bir başka okulun bilgisayar laboratuarı çalışmaları. Bu çalışmaların önümüzdeki eğitim sezonu başında sonuçlanarak açılışlarının yapılacağı bildirildi.
 
 Mustafa Kozan konuşmasına, “Kütüphane kampanyamız kapsamında belirlediğimiz okulumuzun, önce fizibilite aşamasında kütüphane olmaya uygun dersliği seçildi. Buranın incelemeleri yapıldıktan sonra kütüphane oluşturabilmek için boya ve temizlik işlemleri yapıldı. Uygun kitaplık, dolap ve raflı mobilyaları hazırlandı. Bu sırada yaptığımız kampanya kapsamında üyelerimizin yardımlarıyla topladığımız, bilimsel, kültürel, tarihsel kitap ve ansiklopedilerin yanı sıra, roman, hikaye ve çocuklara yönelik çizgi kahramanları içeren kitaplar ile ayrıca ingilizce hikaye kitaplarıyla zengin kitap ağını oluşturup, okullarımıza tam teşekküllü bir kütüphane kurulmasını sağlamış olduk. Toplanan kitaplarımızı da, bu okulumuzun kütüphanesine yerleştirdik. Bir diğer okulumuzda aynı şekilde bir kütüphane projemiz devam etmektedir. Yine başka bir okulumuzda da ihtiyaçlar niteliğinde, uygun bilgisayarları toplayıp, okulumuzun bilgisayar laboratuarını en kısa zamanda oluşturacağız. Bu iki projemizi de inşallah sezon başına kadar tamamlayıp onlarında açılışlarını gerçekleştireceğiz.Genç MÜSİAD olarak bu alanda yapılacak olan her çalışmanın, ülke milli eğitimine, ülke gençliğine ve hatta tüm insanlığa yapılan yatırım olduğu inancı ve düsturuyla, yılmadan azim ve gayretle ihtiyaç sahibi okullarımıza katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.
 
 Açılış konuşmalarının ardından kurdele kesimine geçilerek kütüphanenin açılışı yapıldı. Programın sonunda ise Başarakavak Belediye Başkanı tarafındanGenç MÜSİAD Konya şube başkanıMustafa Kozan’a bir teşekkür belgesi takdim edildi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA