• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MÜSİADdan Kılıçdaroğluna kınama
18 Temmuz 2012 Çarşamba 13:29

MÜSİAD'dan Kılıçdaroğlu'na kınama

MÜSİAD Konya Şube Başkanı Aslan Korkmaz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlunun Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğluna yönelik yaptığı eleştirilerinin maksadını aşacak şekilde ağır olduğu ve...
MÜSİAD Konya Şube Başkanı Aslan Korkmaz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’na yönelik yaptığı eleştirilerinin maksadını aşacak şekilde ağır olduğu ve bu ifadelerden dolayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu kınadıklarını söyledi;
Korkmaz yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi;
Tüm Dünyanın gördüğü gibi Cumhuriyet tarihinin en etkili dış politika hamleleri Ahmet Davutoğlu döneminde yapılmıştır. Türkiye kendi içine kapanan bir ülke pozisyonundan, Dünyada etkinliği artan bir ülke konumuna gelmiştir. Bunu Afrika’da açılan büyükelçiliklerimizde ve orada geliştirdiğimiz ilişkilerde görebileceğimiz gibi, Latin Amerika, Avrupa Birliği, Uzak Doğu ve Orta Doğu’da da çok net görebiliriz.
İşi bizim gibi dünyayı dolaşmak ve ürünlerini satmak olan işadamları, Türkiye’nin dünyadaki konumunun son 10 yılda nereden nereye geldiğini çok iyi görebilir. Özellikle vizesiz seyahat etme rahatlığı ve itibarlı bir ülke vatandaşı olarak algılanma konusunda Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun ne kadar çaba gösterdiğini en iyi biz biliriz. Bu konuda büyükelçilerden, konsoloslara ticari ataşelere kadar her dışişleri çalışanın bu dönemde nasıl bir tarz ve tavır değiştirdiğini de en iyi biz biliriz.
Türk hariciyesi bu gelişmeler içindeyken, komşumuz Suriye ile yaşanılan ve uluslararası bir ölçeği olduğu görülen krizden hem bazı medya mensuplarının hem de CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendince malzeme çıkarıp, Sayın Davutoğlu’na hakaretvari saygısızlık etmelerini şiddetle kınıyoruz.
Ahmet Davutoğlu Türkiye’nin yetiştirdiği önemli değerlerden biridir. O, olaylara sadece menfaatler penceresinden bakan biri değildir. Bizce Kemal Kılıçdaroğlu’nun anlamadığı nokta da budur. Davutoğlu ve Türk Devleti tarih boyunca olduğu gibi şimdi de insan merkezli bir yaklaşımı esas almıştır.
CHP Lideri Kılıçdaroğlu, kendi halkını katleden Baas rejimi için olumsuz tek bir cümle kurmazken, kendi ülkesinin dışişleri bakanına bu denli çirkin ifadeler kullanmasını, siyasetin de dışında, vatan sevgisi yoksunu olarak açıklamak mümkündür.
Türkiye, silah satarak kazancına kazanç katan bir ülke değildir aynı şekilde savaş çığırtkanlığı ile artan petrol ve doğal gaz fiyatlarından rant elde eden bir ülke de değildir. Geçmişte masum, mazlum bir insanın kanı için mücadele eden ve gelecekte de bu mücadelesini sürdürecek bir ülkedir Türkiye. Dışişleri bakanımız da tıpkı ülkesi gibi davrandı. Böyle bir ülkenin ana muhalefet lideri de kendi ülkesinin değerlerini anlayabilseydi, Türkiye inanın şimdi çok daha ileride olabilir, Suriye ve diğer bölge meseleleri de çoktan çözülmüş olurdu.”
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA