• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MÜSİADdan iş adamı kursu
16 Şubat 2010 Salı 10:39

MÜSİAD'dan iş adamı kursu

İş adamlarını daha nitelikli ve kaliteli hale getirmek amacıyla Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği Gençlik Kurulu Konya Şubesi tarafından 15 hafta sürecek İş Adamları Okulu düzenlenecek.

İş adamlarını daha nitelikli ve kaliteli hale getirmek amacıyla Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği Gençlik Kurulu (Genç MÜSİAD) Konya Şubesi tarafından 15 hafta sürecek İş Adamları Okulu düzenlenecek.

Okul hakkında bilgi veren Genç MÜSİAD Konya Şube Başkanı Yakup Barınlı, dernek olarak Türkiye'deki iş adamlarının daha nitelikli, kaliteli ve dünyayla yarışır bir hale getirmek amacıyla böyle bir okul düzenlemeye karar verdiklerini belirterek, "Okulumuzda bir iş adamının nasıl giyineceğinden, nasıl yemek yiyeceğine, nasıl konuşacağından, toplum içinde nasıl davranacağına kadar birçok konuda Türkiye'nin önde gelen uzmanları tarafından iş adamlarına dersler verilecek. Bu uzmanlar arasında akademisyenlerin yanı sıra sektöründe isim yapmış saygın iş adamlarını da getirip deneyimlerini aktarmalarını isteyeceğiz" dedi.

"MAKSAT NİTELİKLİ VE KALİTELİ İŞADAMLARI OLUŞTURMAK"
15 hafta sürecek okulda özellikle beden dili ve hitabet sanatı üzerinde duracaklarını dile getiren Barınlı, "Bir iş adamı giyinişiyle, oturuşuyla, davranışlarıyla, hitabeti ve konuşmasıyla toplum içinde örnek gösterilecek kalitede olmalı. Yani insanlar baktıkları zaman onun bir iş adamı olduğunu anlayabilmeli. Türkiye'de iş adamlığı hala babadan oğla devredilen ve aynı düzende yürütülmeye çalışılan bir durumda. Oysa ki, okulumuzda göstereceğimiz konular iş adamlarına gerek günlük hayatlarında gerekse iş yaşamlarında olumlu özellikler ve katkılar sağlayacak. Bu tür olumlu özellikler iş adamlarının iş görüşmelerinde de çok işine yarayacak özelliklerdir. Çünkü iş görüşmesinden önemli olan karşınızdaki insanı ikna edebilmektir. Bu nedenle beden dili, hitabet ve diksiyon gibi konulara daha ağırlık vereceğiz" şeklinde konuştu.

İşadamlarını en çok olumsuz etkileyen konunun zamanı iyi değerlendirememek olduğunu ifade eden Baranlı, "Bu konuda kendi dalında uzman kişilerce iş adamlarımıza zaman yönetimi ve stres kontrolü konularında da bilgiler verilecek. Okulumuza, derneğimize üye ve üye olma potansiyeline sahip her yaştan iş adamı başvurabilecek. Mart ayı gibi başlamasını düşündüğümüz okulda 15 hafta sürecek eğitimin ardından okulu başarıyla tamamlayan iş adamlarına diploma vereceğiz" diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA