• Konya29 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MÜSİADdan finansal uygulamalar eğitimi
04 Haziran 2009 Perşembe 13:07

MÜSİAD'dan finansal uygulamalar eğitimi

MÜSİAD Konya Şubesi'nde Excel İle Finans Uygulamaları konulu bir eğitim semineri düzenlendi.
MÜSİAD Konya Şubesinde ‘Excel İle Finans Uygulamaları’ konulu bir eğitim semineri düzenlendi. Sun Sandıkçıoğlu’nun eğitmen olarak katıldığı seminerde finans konuları ile bunların Excel’de uygulanması konularında katılımcılar bilgilendirildi.
 
 Finansal yönetim amaçlarından “Firmanın piyasa değerini en yükseğe çıkartmanın" günümüz koşullarında diğer amaçlardan daha rasyonel kabul edileceğini belirten Sandıkçıoğlu, “Tüm finansal kararlarda öncelikli amaç, işletmenin değerini maksimize etmek olmaktadır. Kâr maksimizasyonuna göre en önemli üstünlüğü zaman ve risk boyutunu dikkate almasıdır. Finans yöneticisi demekse, bir işletmenin yatırım ve finans kararlarından sorumlu olan kişi demektir. Finans yöneticisi, iki temel sorunla karşı karşıyadır: Birincisi; işletme, hangi tür varlıklara, ne miktarda yatırım yapacaktır? İkincisi ise; Yatırım için gerekli fonlar nasıl elde edilecektir?” dedi.
 
 Sun Sandıkçıoğlu, firmaya yatırım yapanların ve diğer çıkar sahiplerinin, firmanın gelişmesini izlemede kendilerine yardımcı olacak, Bilanço, Gelir Tablosu, Nakit Akış Tablosu ve Fon Akış Tablosu gibi finansal tablolara gereksinim duyacaklarını ifade etti.
 
 İki gün süren seminer sonrası katılımcılara sertifika verildi. Seminer sonunda bir konuşma yapan eğitim Komisyon Başkanı Serhat Yaya, katılımcılara ayrı ayrı teşekkür ederek, “Biz MÜSİAD olarak her daim eğitimden yana olduk. Öğrenmenin yaşının olmadığını biliyoruz. Yüce peygamberinde buyurduğu gibi ‘Beşikten mezara ilim öğreniniz’ düsturu ile hareket ediyoruz” diye konuştu.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA