• Konya19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MÜSİAD’dan Endüstri Zirvesi Fuarına ziyaret
01 Mayıs 2016 Pazar 13:48

MÜSİAD’dan Endüstri Zirvesi Fuarına ziyaret

Temaslarda bulunmak üzere Konya’ya gelen MÜSİAD Oberhousen Başkan Yardımcısı Yüksel Uslucuk ve Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan heyet, MÜSİAD Konya Şubesi’ni ziyaret etti.

Oberhousen heyetini, MÜSİAD Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek ve Yönetim Kurulu Üyeleri ağırladı. Şube ziyaretinin ardından iki heyet, 28 Nisan – 01 Mayıs 2016 tarihlerinde gerçekleştirilen ve 24 ülkeden 504 firmanın katıldığı Konya Endüstri Zirvesi Fuarı’nı birlikte gezerek MÜSİAD Konya Şube üyesi firmaların stantlarına ziyaret gerçekleştirdi.

resim-1-021.jpg

resim-3-028.jpg

MÜSİAD Oberhosen Heyeti, fuar ziyaretinin ve temaslarının ardından MÜSİAD Konya Şubesi tarafından düzenlenen “MÜSİAD Oberhousen Üyeleri İle İstişare ve İş Fırsatları” konulu toplantıda MÜSİAD Konya Şube üyeleri ile bir araya geldi.

Genelde Almanya ve Konya arasında özelde ise Oberhousen ve Konya şube üyeleri arasındaki işbirliği imkânlarının artırılmasına yönelik olarak karşılıklı fikir alışverişlerinin yapıldığı toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren MÜSİAD Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek, “MÜSİAD Konya Şubesi olarak, gerek heyetler halinde yurtdışı iş gezileri düzenleyerek gerekse de yurtdışından iş adamları heyetlerini şehrimizde ağırlayarak üyelerimizle bir araya getiriyor ve yeni iş fırsatları oluşturmaya çalışıyoruz. Oberhousen şubemizin gerçekleştirdiği bu ziyaretin her iki şube üyeleri arasında yeni işbirliklerine vesile olması en büyük arzumuzdur. Konya sanayisi son yıllarda yakaladığı ivme ile sanayi ve üretim alanında pek çok sektörde hem ülkemizde hem de uluslararası pazarda söz sahibi konumda. Almanya ise şehrimizin ihracatında her dönem en üst sıralarda yer alıyor. Bizlere düşen Almanya ve Konya arasındaki mevcut ticaret hacmini artırmak ve ekonomik ilişkilerimizi sürekli canlı tutmaktır. Bu noktada MÜSİAD Konya Şubesi olarak, Oberhousen şubemizle ve şube üyelerimizle her türlü işbirliğine hazır olduğumuzu da bu vesile bir kez daha dile getirmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

resim-4-012.jpg
 

Konya temasları ve toplantı ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan MÜSİAD Oberhousen Başkan Yardımcısı Yüksel Uslucuk ise, “MÜSİAD Oberhousen Şubesi olarak yeni kurulan bir şubeyiz ve üçüncü yılımızı doldurduk. Ülkemizi ve derneğimizi Almanya’da en iyi şekilde temsil etmek için faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Konya şubesi ise gerçekleştirdiği faaliyetleri ve tecrübesiyle her alanda örnek bir şube. Bizler de hem böylesine büyük bir şubenin tecrübesinden istifade etmek hem de yeni işbirliklerine vesile olmak için Konya’dayız. Gerçekleştirdiğimiz Endüstri Zirvesi fuari ziyaretlerimiz ve temaslarımız esnasında Konya’nın ne kadar büyük bir sanayi ve üretim şehri olduğunu bir kez daha görme şansı bulduk. Ayrıca Konya’nın ihracatında Almanya’nın en üst sıralarda yer alması işbirliği fırsatlarının ilerleyen yıllarda daha da artacağına yönelik güçlü sinyaller veriyor. Bu potansiyeli ve işbirliğini daha da ilerilere taşımak adına bizler şube olarak elimizden geleni yapmaya hazır olduğumuzu ifade etmek istiyoruz” ifadelerine yer verdi.                 

resim-5-004.jpg

resim-6-003.jpg

resim-7.jpg

resim-8.jpg

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA