• Konya20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MÜSİADdan dinleme tepkisi!
28 Mart 2014 Cuma 11:30

MÜSİAD'dan dinleme tepkisi!

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Şimşek, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Orgeneral Yaşar Güler, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Dışişleri Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu’nun yer aldığı iddia edilen ses kaydının internette yayınlanmasına tepki gösterdi. 


MÜSİAD Konya Şube Başkanı Lütfi Şimşek yayınlanan ses kaydı ile ilgili yaptığı açıklamada, “MÜSİAD olarak ülkemizin geleceğinin belirlendiği bu dönem içinde, milli güvenliğimizle alakalı özel bir toplantının illegal bir şekilde dinlenerek, Türkiye Cumhuriyeti’nin çok gizli mahiyetteki görüşmelerinin dinlenmesini ve kamuoyuna ve uluslararası alana servis edilmesini Türkiye’nin ulusal güvenliğine yönelik alçakça bir saldırı olarak değerlendirmekteyiz. Bu yapılan illegal eylem Türkiye Cumhuriyeti'ne karşı işlenmiş açıkça bir suçtur. Bu suçu işleyenlerin en kısa zamanda tespit edilerek ortaya çıkartılmaları sağlanmalıdır. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun şahsında devletimizin varlığına ve bütünlüğüne karşı işlendiğini kabul ettiğimiz bu suça karşı tüm vatandaşlarımızın tepki göstermesini bekliyoruz” dedi.


Gerekçesi ne olursa olsun bu olayı mazur görmemiz mümkün değildir diyen MÜSİAD Konya Şube Başkanı Şimşek, “Milletimizin ve devletimizin içine düşürülmeye çalışılan gayri ahlaki ve gayrinizami seyirden son derece rahatsız olduklarını ve yaşanan bu olayın hiçbir gerekçeyle açıklanamayacağını, hiçbir özrün mazeret olarak kabul edilemeyeceğini milletimizin iradesi ve devletimizin bekasının, birliğinin, dirliğinin hiçbir şart altında tartışmaya açılamayacağını, ulusal güvenliğimizi zedeleyecek, tehlike altına sokacak hiçbir hareketin kabul edilemeyeceğini” dile getirdi.


Devletimizin ve hükümetimizin mahremiyetinin fütursuzca kamuoyuna yansıtılmasını bekamıza yapılmış bir ihanet olarak gördüğünü vurgulayan Şimşek, “Bu vesileyle vurgulamak isteriz ki; Devletimizin, milletimizin birliğini ve dirliğini bozacak, istenmeyen sonuçlar doğuracak her türlü olumsuz hareket, kaynağı ya da gerçekleştireni kim olursa olsun milletimizi karşısında bulacaktır” diye konuştu.


Dışişleri Politikalarımıza karşı işlenen bu suçu kabul etmelerinin mümkün olmadığını dile getiren Şimşek, “Türkiye’nin merkezinde bulunduğu bölgede üstlendiği liderlik misyonunu takdirle izlemekteyiz. Türkiye aynı zamanda uzun yıllar sömürge olan diktatörlükle yönetilen Türk ve İslam coğrafyasına da umut aşılamaktadır. Suriye'de masum insanlara karşı yapılan zulmün ilk gününden beri Türkiye'nin doğru tarafta yer almasını sağlayan Dışişleri Bakanımıza karşı işlenen bu suçu kabul etmemiz mümkün değildir. Bu son hadiseler 17 Aralık tarihinden itibaren siyasete dizayn girişimlerinin yeni bir halkasıdır. Kaset siyasetiyle halkın hür iradesine gölge düşürülmeye çalışıldığını her ortamda ifade ettik. Bu haince suça karşı halkımızın gereken cevabı vereceğine inanıyoruz” şeklinde konuştu.


Ne Türkiye sınırları içinde, ne de Suriye sınırları içinde feda edilebilecek bir karış bile vatan toprağımızın olmadığını belirten Başkan Şimşek, “Süleyman Şah Türbesi ve haziresinin bulunduğu toprak parçası vatan toprağımızdır ve milletimizin onurudur, içeride ve dışarıda vatan savunmamızı acze düşürme gayretindekileri milletin maşeri vicdanına havale ediyorum. MÜSİAD, yaşanan ve izahı olmayan bu son hadisenin tekrar vuku bulmaması için gereken her türlü tedbirin alınmasını ve bunu gerçekleştirenlerin en ağır şekilde bağımsız yargı tarafından cezalandırılmasını katiyetle istemektedir” ifadelerini kullandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konyalı metrosuna kavuşacak mı? Konya milletvekili açıkladı
  • Konya'da uyuşturucu operasyonu
  • Akşehir’de, ‘Sabahın Seherinde Haydi Çocuklar Camiye’ projesi
  • Meram’dan kadınlara tam destek
  • Konyaspor'dan teknik direktör açıklaması

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA