• Konya-23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MÜSİAD’dan Bakanlara “Hayırlı Olsun” ziyareti
09 Aralık 2015 Çarşamba 15:25

MÜSİAD’dan Bakanlara “Hayırlı Olsun” ziyareti

MÜSİAD heyetinden Bakanlara “Hayırlı Olsun” ziyareti...

MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, MÜSİAD Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek, MÜSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri ve MÜSİAD Şube Başkanlarından oluşan MÜSİAD Heyeti, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Maliye Bakanı Naci Ağbal, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nu makamlarında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

 

Güncel ve ekonomik konuların ele alındığı ziyaretler esnasında, MÜSİAD Heyeti tarafından önümüzdeki dört yıllık süreçte seçim yapılmayacak olmasının ve istikrar ortamının yeniden sağlanmasının ülkemizin geleceği için büyük bir fırsat olarak görüldüğü dile getirilirken, 64. Hükümet üyelerinden de önümüzdeki dönemin reformlarla geçirilmesi ve ülkemizin ekonomik kalkınmasında önemli rol oynayan özel sektörün daha fazla desteklenmesi talebinde bulunuldu. 

resim-1-010.jpg

1 Kasım seçimleri öncesi gündemi sıkça meşgul eden konuların başında gelen asgari ücret artışı konusunda da kabine üyeleri ile görüş alışverişinde bulunan MÜSİAD Heyeti, günümüzde uygulanan asgari ücreti işadamları derneği olarak düşük bulduklarını ve bunun kabul ettikleri ve destekledikleri bir durum olmadığını özellikle belirterek, asgari ücret artışının da zor şartlar altında rekabet eden sanayicilerin mağdur edilmeden, kayıt dışı istihdama ve işçi çıkarmalarına sebep olmadan çözülmesi yönündeki görüşlerini beyan etti. MÜSİAD Heyeti ayrıca, asgari ücretin artırılması sonucu oluşacak yükün kamu tarafından karşılanması, bu durumun kamu maliyesinin dengesini bozma ihtimaline yönelik olarak da bu yükün kamu ve özel sektör tarafından paylaşılması isteğini bir kez daha dile getirdi.

resim-2-016.jpg

MÜSİAD Heyeti, Ankara temasları doğrultusunda ziyaret edilen bakanlara, ilgili bakanlıkların iştigal sahasında yer alan hususlarda iş adamlarının yaşadıkları sorunların ve çözüm önerilerinin yer aldığı rapor takdim etti.

resim-3-014.jpg

Ankara temasları ile ilgili değerlendirmelerde bulunan MÜSİAD Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek, “Son derece olumlu bir atmosferde geçen ziyaretlerimiz esnasında Sayın Bakanlarımızla ülkemizin gelecek projeksiyonu ve iş dünyasının temsilcileri olarak önümüzdeki dönemden beklentilerimizle ilgili istişare etme fırsatı bulduk. Ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşması için daha fazla üretmek zorunda olduğumuz bir dönemde sanayicilerimizin daha fazla desteğe ve teşvik edilmeye ihtiyaç duyduklarını ilgili bakanlarımıza ilettik. İş âleminin aktörleri olarak, siyasi istikrarımızın yeniden sağlanmasının ardından önümüzdeki dört yıllık süreci ülkemizin geleceği açısından kritik bir eşik olarak gördüğümüzü ve gelecekten umutlu olduğumuzu ifade ettik. MÜSİAD olarak, ülkemizin ekonomik gelişimine katkıda bulunmak amacıyla önümüzdeki dönemde de hükümetimizle ve bakanlarımızla koordineli bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.              

resim-5-001.jpg

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Zemin Temizleme Makinesi
  • Antalya-Konya karayolu 21 saat sonra trafiğe açıldı
  • Kombinlere Eşlik Eden Altın Bileklik Modelleri
  • Konya’da apartmanın çatı katında yangın
  • Konya’da kuraklıkla mücadele sürecek
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA