• Konya12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MÜSİADdan Anayasa vurgusu
02 Mart 2010 Salı 13:13

MÜSİAD'dan Anayasa vurgusu

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şubesinde, aylık genişletilmiş yönetim kurulu toplantısı yapıldı.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şubesi’nde, aylık genişletilmiş yönetim kurulu toplantısı yapıldı. Türkiye’deki son gelişmelerin konuşulduğu toplantıda, özellikle Anayasa değişikliği üzerinde durularak sivil bir Anayasa’nın bir an önce hayata geçirilmesinin önemine değinildi.

Toplantıda konuşan MÜSİAD Konya Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Aslan Korkmaz, çıkarılacak yeni bir Anayasa için her kesimin fikrinin alınmasının ve herkesin de buna destek vermesinin elzem olduğunu belirtti. Korkmaz, “Türkiye Cumhuriyeti, hukukun üstünlüğünü ilke edinmiş, Avrupa Birliği'ne en kısa zamanda katılımı hedeflemiş bir hukuk devletidir. Bir süreden beri ülkemizde yaşanan ve vatandaşlarımızı tedirgin eden gelişmeler, acilen bir yargı reformu yapılması zorunluluğunu gözler önüne sermektedir. Bununla birlikte, yargı reformunun nasıl gerçekleştirileceği ve izlenmesi gereken yol konusunda da bir uzlaşmanın olması gerekmektedir. Bu noktada her kesimin fikri alınmalı ve herkesten destek beklenmelidir. Özellikle muhalefetin bu noktada destek vermesi refah bir ülke için atılabilecek en doğru adımdır” dedi.

Korkmaz, kutuplaşmalardan uzak bir yöntem ile gerçekleştirilecek yargı reformunun ülkenin muasır medeniyetler seviyesine hızla ulaşmasının da yolunu açacağını dile getirerek, “Ülkemizde yaşayan her kesimin başka bir niyet taşımadıkları müddetçe bu durumun bir mecburiyet olduğunu kolayca anlayacaklarına inanıyoruz. MÜSİAD olarak ülkemizin demokratikleşmesi yolunda atılacak her adımı, kimler tarafından atıldığına bakmaksızın desteklerken, demokrasimizin gelişmesine engel teşkil eden her türlü olumsuzluğun da bertaraf edilmesi hususunu ısrarla vurgulamaktayız. Kesinlikle inanıyoruz ki, yargı sisteminde yapılacak makul değişiklikler ve özellikle yeni sivil anayasanın tekamülü ile hem Türkiye ve hem de vatandaşlarımız kazanacaktır” diye konuştu.

MÜSİAD Konya Şubesi yönetim kurulu üyeleri ise, ülke ekonomisindeki iyileşmeye dikkat çekerek yeni bir destek paketinin özel sektörü canlandıracağını duyurdu. 28 Şubat sürecinin de konuşulduğu toplantıda, Türkiye’nin büyük bir ülke olduğuna vurgu yapıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı
  • “Konut almakta acele edin”

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA