• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MÜSİADda Olağan Genel Kurul Galası yapıldı
18 Ocak 2015 Pazar 16:01

MÜSİAD'da Olağan Genel Kurul Galası yapıldı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şubesi’nin 21. Olağan Genel Kurul Gala Programı, MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak ve çok sayıda davetlinin katılımıyla yapıldı.

MÜSİAD Konya Şubesi’nde gerçekleştirilen MÜSİAD Konya Şubesi 21. Olağan Genel Kurul Gala Programı’na Konya Valisi Muammer Erol, MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, AK Parti Konya Milletvekili Kerim Özkul, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker, AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat, Meram İlçe Belediye Başkanı Fatma Toru, Konya Ticaret Odası (KTO) Başkanı Selçuk Öztürk, Konya Ticaret Borsası Başkanı Uğur Kaleli, MÜSİAD Konya Şube Başkanı Lütfi Şimşek, sanayiciler ve iş adamları katıldı.
Programda konuşan MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, “Allah nasip ederse bu yıl içerisinde Moskova, Bakü, Batum, Tokyo, Cidde, Cenevre, Lyon, Strazburg, Cezayir, Güney Afrika ve Fas temsilciliklerimizin açılışlarını gerçekleştireceğiz. Bütün bu emek ve uğraş değerli üyelerimizin hem Türkiye’de, hem de yurt dışında hak ettiği yere gelebilmesi için” dedi. 2014 yılına 2013 yılının çalkantılarının uzantılarıyla girdiklerini belirten Olpak, “Gezi’den başladı, 17 ve 25 Aralık’tan devam etti. Bütün bunlara rağmen biz 2014 yılının 9 aylık sürecinde hedeflerimizden geri olmakla birlikte elde edilen yüzde 2,8’lik büyümeyi önemsiyoruz. Bunun başka bir tarafı daha var. Tam 20 çeyrektir de Türkiye büyüyor. Hedefimizden geri olduğumuz için mutsuzuz. Ama bir kıyaslama yapmak isterim. Aynı dönemde Avro Bölgesi binde 2 büyüyebildi. Böyle bir coğrafyanın içerisindeyiz” şeklinde konuştu. Olpak, KOBİ'lerin önemine vurgu yaparak, “Cari açığı ortadan kaldırmak için hepimiz ar-ge ve inovasyonun öneminden bahsettik. Ama bahsedilmeyen alanlardan iki tanesi vardı. Bu yılki raporumuzda ortaya koyduk. Minimum dış girdinin geçerli olduğu alanlardan birisi gıda ve tarım alanı, ikincisi de KOBİ'lerimiz. İroniktir ama KOBİ'lerimiz büyük firmaların cari açığını kapatır durumdalar. Daha fazla teşvik edilmeliler” diye konuştu.
MÜSİAD Konya Şube Başkanı Lütfi Şimşek ise, yeni yönetimde yer almayan sanayici ve iş adamlarına teşekkürlerini iletti. Şimşek, konuşmasının ardından MÜSİAD Genel Başkan Nail Olpak’a çam ağacı ve sertifika takdiminde bulundu. 
Programda konuşan KTO Başkanı Selçuk Öztürk de, MÜSİAD Konya Şubesi çatısı altında 22 yıl boyunca Konya ve ülke adına güzel hizmetlerin yapıldığını belirtti. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de, MÜSİAD’ın Konya için bir mektep olduğunu ifade etti. Türkiye’nin son 12 yılda farklı alanlarda ciddi mesafeler kat ettiğini belirten AK Parti Konya Milletvekili Kerim Özkul da, bu süreçte MÜSİAD’ın önemli katkılarının olduğunu aktardı.
Konuşmaların ardından derneğin yeni üyelerine rozet takılarak başarılı iş adamlarına sertifikaları verildi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA