• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Müsiad’da Gündem Köşk Seçimleri ve Yeni Türkiye
04 Mayıs 2014 Pazar 13:00

Müsiad’da Gündem Köşk Seçimleri ve Yeni Türkiye

MÜSİAD Konya Şubesi Cuma Toplantılarında bu hafta “Yeni Türkiye’de Siyasi Konjonktür Nasıl Şekillenecek” konusu konuşuldu.

MÜSİAD Konya Şubesi Cuma Toplantılarının bu haftaki konuğu Gazeteci-Yeni Şafak Gazetesi Yazarı Cem Küçük oldu. Toplantıda, “Yeni Türkiye’de Siyasi Konjonktür Nasıl Şekillenecek” konusu konuşuldu.
Programın açılış konuşmasını yapan MÜSİAD Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek, “Ülkemiz önemli bir dönemden geçiyor. Son dönemde yaşadığımız gelişmelere dikkatle baktığımızda aslında üzerimizde oynanmak istenen oyunları daha net görebiliyoruz. Bu noktada Cumhurbaşkanlığı seçim süreci Türkiye tarihinde önemli bir sayfa olacak. Bu nedenle içinden geçtiğimiz süreci daha dikkatli analiz etmemiz gerekiyor” dedi.
Açılış konuşmasının ardından konferansa geçildi. 7 Şubat 2012 tarihinde darbe girişimi yapıldığında hedefin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisi olduğunu belirten Gazeteci-Yeni Şafak Gazetesi Yazarı Cem Küçük, “Çözüm sürecini başlatan, Oslo görüşmelerini Başbakan’ın emri ile yapan Afet İnan’ları, Emre Taner’leri ve Hakan Fidan’ları ve MİT yöneticilerini ifade vermek üzere çağırıyorsanız siz zaten bu insanları tutuklayacaksınız demektir. Aslında tam burada hükümet ana meseleyi görüp paralel yapıya müdahale etmeliydi ancak araya girildi bizim arkadaşlarımız haddini aştı denildi ama durumun öyle olmadığı görüldü” dedi.
25 Aralık tarihinde Başbakan Erdoğan’ın oğlunun örgüt başı gösterildiği ve birçok önemli iş adamı ve bürokratın listede yer aldığı gözaltılar yapılsaydı bugün çok başka konuları konuşuyor olurduk diyen Küçük, “Eğer bu gözaltılar olsaydı bugün belki de aramızdaki bir çok kişi hapiste olacaktı. Ve Türkiye başka ülkeden yönetiliyor olacaktı. Bu dönemin en önemli kahramanlarından birisi Efkan Ala’dır. O gece o isimler alınmayarak bir darbe sürecinin eşiğinden dönüldü” şeklinde konuştu.
Cumhurbaşkanlığı seçim sürecini de değerlendiren Küçük, “Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olacağını düşünüyorum. Siyasette 24 saat önemli bir süre. Kendisinin köşke çıkacağı kesin gibi görülüyor ama belli olmaz. Ayrıca Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün de Başbakan olmayacağı kesin. Burada kim Başbakan olacak meselesi var. Bana kalırsa teşkilatlarda Ahmet Davutoğlu ismi biraz daha önde görülüyor. Ancak Başbakan zihninde kimin olacağını netleştirmedi. O yüzden Milletvekillerine, Teşkilatlara soruluyor anketler yapılıyor. Netice ay sonuna kadar netleşecektir diye düşünüyorum” dedi.
Cem Küçük konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Ben gelecek için temkinliyim ama ümitliyim. Çünkü Erdoğan’a güvendiğim için ümitliyim. Her bakana her milletvekiline bu kadar çok güvenemiyorum. Bugün AK Parti’nin aldığı oylar Erdoğan’ın şahsında aldığı oylardır. Bu ülke bizim. Türkiye 2023 yılı için üçüncü köprü, havalimanı, kanal İstanbul projesi yapıyor, 500 milyar dolarlık ihracat hedefliyor, dünyanın büyük ekonomileri arasına girmeyi hedefliyor. Bunlar daha çok özgürlük, daha çok refah, daha çok demokrasi demek. Birileri bunu darbe girişimleriyle ya da cuntalarla devirmek isteğinde hoş karşılanmıyor. Bu ülkeye sahip çıkmanın, destek vermenin ve sivil siyasetin yanında olmanın ne kadar önemli olduğunu biz bu süreçte bir kere daha gördük.”
Toplantının ardından MÜSİAD Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek günün anısına Gazeteci-Yeni Şafak Gazetesi Yazarı Cem Küçük’e hediye takdim etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA