• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MÜSİADda gündem islam coğrafyası
08 Ağustos 2013 Perşembe 15:05

MÜSİAD'da gündem islam coğrafyası

MÜSİAD geleneksel bayramlaşma programı MÜSİAD Toplantı salonunda yapıldı. Siyaset ve iş dünyasının buluştuğu bayramlaşma töreninde gündem İslam coğrafyasında ve ülkemizde yaşananlar oldu.
MÜSİAD’ın geleneksel bayramlaşma programı Ramazan Bayramının 1. Gününde MÜSİAD toplantı salonunda yapıldı. Katılımın yüksek olduğu bayramlaşmaya, AK Parti Konya Milletvekili Kerim Özkul, Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükçü, Konya Ticaret Borsası Başkanı Muhammed Uğur Kaleli, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, KSO Meclis Başkanı Tahir Şahin, KTO Meclis Başkanı Ahmet Arıcı, MÜSİAD Konya Şubesi 5. Dönem Başkanı Aslan Korkmaz, MEVKA Genel Sekreteri Ahmet Akman, ASKON Başkanı Yakup Yıldırım, TÜMSİAD Konya Şube Başkanı Cemalettin Akpınar, Ak Parti Karatay İlçe Başkanı Ömer Ünal, Konya Sivil Toplum Kuruluşları İcra Kurulu Başkanı Latif Selvi, Saadet Partisi Konya İl Başkanı Mehmet Şen, MEHİR Vakfı Genel Başkanı Mustafa Özdemir, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri ile iş ve siyaset dünyasından birçok isim katıldı.
 

Bayramlaşma töreninde açılış konuşması yapan MÜSİAD Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek, “Ramazan bu sene de şehrimizde manevi iklimini hissettirdi. Ülkemizde bu güzel havayı zaman zaman bulandırmak isteyen belli güç odaklarından destek alan Türkiye’nin büyümesini gelişmesini engellemeye gayret eden bazı yapılar var. Muhakkak ki, milletimizin sağduyusu bunlara prim vermeyecek. İslam coğrafyasında yaşananlarda hakikaten bizleri üzmektedir. Bu günlerde orada zulüm yaşayanlara dualarımızla destek vermemiz gerekiyor” dedi.
 
Ak Parti Konya Milletvekili Kerim Özkul da, Ramazan ayının özel atmosferinin birlikte yaşamanın önemine değinerek, “Geleceğe daha emin adımlarla ilerlememiz için birlik ve beraberlik duygusunun daha fazla yaşaması gerektiğini” söyledi.
 
musiad-bayramlasma-(3).jpg

Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk ise, “Bayramların gerçekte bayram olduğu, tüm İslam coğrafyasındaki zulmün son bulduğu nice bayramlarda buluşmak en önemli temennimiz. Mısır’dan gelen haberler, Suriye’de devam eden zulüm, Myammar’da, Somali’de yaşananlar bayramımızın buruk geçmesine sebep oluyor. Bizlere düşen görev onlar için dua ederken, çok daha fazla çalışıp çok daha fazla gayret etmek” ifadesini kullandı.
 

 
Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükçü de, “Hepimizin ocağı olan ve bu ocağın içerisinden çıktığım MÜSİAD’da sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum. Bu ocak hepimiz için çok değerli. Biz ticarete dair etik değerleri, hayata dair etik değerleri bu ocakta hep birlikte paylaşıyoruz. Bu ocağın ülkeye kattığı enerji hepimiz için çok değerli. Bizler bu ülkenin sevdalısı çilekeş sanayicileri olarak ürettiklerimizi bu ülke için seferber ettik. Ülkemizin son on yılda yakaladığı çıkışı bu sevdalıların sevdasına borçlu. Cenabı hak bu sevdayı bizden almasın” dedi.
 
Konya Ticaret Borsası Başkanı Muhammed Uğur Kaleli de, İslam coğrafyasında yaşananlardan dolayı üzüntüsünü dile getirerek, “Konya her zaman birlik beraberlik ve kardeşliğin üst seviyede göstermiştir. Bizim dünden daha fazla bir ve beraber olmamız gerekli” dedi.
 

 
MÜSİAD Konya Şubesi 5. Dönem Başkanı Aslan Korkmaz ise, “Güzel bir ramazan ayını geride bıraktık. Allah tekrarlarını nasip etsin. Ramazan ayı içerisinde Mısır ve Suriye’de yaşananlar bizleri derinden etkiledi. Ben ümmetin çektiği sıkıntıların başarıya ulaşması noktasında doğum sancısı çekiliyor. Mısır’da yaşanan son olaylar, Suriye’de zalim Esat’a verilen destekler, Amerika ve Avrupa’nın devlet çıkarlarının insani değerlerin üstünde gördüğünün bir kanıtı oldu” şeklinde konuştu.
 
Diğer sivil toplum kuruluşları başkanları katılımcılara birer selamlama konuşması yaptılar. Konuşmaların ardından bayramlaşma programı son buldu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Usta: "Gazi ve şehit ailelerimizin yanındayız"
  • Hadimioğlu: "Anma programındayız"
  • Angı: "Recep ve Şabanı bize mübarek kıl"
  • Konuk: "Mekanı cennet olsun"
  • Konya tarım fuarına hazır!

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA