• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MÜSİADda 6. dönem Başkanı Lütfi Şimşek oldu
10 Şubat 2013 Pazar 20:25

MÜSİAD'da 6. dönem Başkanı Lütfi Şimşek oldu

MÜSİAD Konya Şubesi 20. Olağan Genel Kurulu gerçekleşti. 4 yıldır MÜSİAD Konya Şubesi Başkanlığı'nı yürüten Aslan Korkmaz, başkanlık bayrağını Lütfi Şimşek'e devretti.
MÜSİAD Konya Şubesi 20. Olağan Genel Kurulu gerçekleşti. 4 yıldır MÜSİAD Konya Şubesi Başkanlığı'nı yürüten Aslan Korkmaz, başkanlık bayrağını Lütfi Şimşek'e devretti. Böylece MÜSİAD Konya Şubesi 6. dönem Başkanı Lütfi Şimşek oldu.
MÜSİAD Konya Şubesi’nin 20. Olağan Genel Kurulu, 3. Dönem MÜSİAD Genel Başkanı Dr. Ömer Bolat, 4. Dönem MÜSİAD Genel Başkanı Ömer Cihad Vardan, Konya protokolü, Konya Oda Başkanları, çok sayıda MÜSİAD üyesinin ve davetlinin katılımıyla gerçekleştirildi. Genel Kurul’da konuşan ve görevi devreden MÜSİAD Konya Şubesi Eski Başkanı Aslan Korkmaz, başkanlık döneminde yaptıklarından bahsederek Konya MÜSİAD’ın Türkiye’nin bugünlere gelmesinde önemli katkılarının olduğunu söyledi. “MÜSİAD’da her genel kurul bir düğün yeri ve bir bayram günü gibidir” diyen Korkmaz: “1990 yılında İstanbul’da bir grup Anadolu insanının yakmış olduğu meşale birçok Anadolu şehrinde olduğu gibi Konya’da da hemen karşılık bulmuştur. Bu ülkenin yönetiminde ve ekonomisinin büyümesinde biz de varız diyen, vatanını milletini seven, inanç kültür ve tarihi değerlerine bağlı bu insanların tek amacı Allah’ın rızasını kazanmak olmuştur.” diye konuştu.

‘MÜSİAD ÖRNEK OLDU’
Korkmaz MÜSİAD’ın birlik ve beraberlik içinde çalışarak engelleri bir bir aştığını ve örnek çalışmalara imza attığını belirterek :”MÜSİAD’dan sonra birçok sivil toplum örgütü kurulmuş ve MÜSİAD’ı örnek almıştır. Hatta MÜSİAD’dan 20 yıl önce kurulmuş ve o günkü Türkiye’de tek iş adamları derneği olan TÜSİAD bile bugün bir Anadolu açılımı yaparak adeta MÜSİAD’ı taklit etmektedir. O günlerde MÜSİAD’ı kuranların hayallerinin bugün bir bir gerçekleşmeye başlamış olması bizlerin artık yeni hedeflere koşmamız yeni hayaller kurmamız gerekliliğini bir kez daha ortaya koymaktadır.” dedi.
‘2023 HEDEFLERİ HAYAL DEĞİL’
Konya’da gelinen noktayı anlatan Korkmaz, ‘hayal’ olan bir çok yatırımın gerçekleştirildiğini belirterek 2023 hedeflerinin gerçekleştirilmeye başlandığını yeni hedefin 2071 olduğunu söyledi. Konya’nın Anadolu’nun merkez şehri olduğunu vurgulayan Korkmaz konuşmasına şöyle devam etti: “Bütün bu hedeflere ulaşmak için bizi biz yapan milli ve manevi değerlerden uzaklaşmadan çalışmak dünü unutmadan ileriye bakmak için artık her şey müsait. Önce kendimize sonra birbirimize güvenelim. Önümüze engel çıkarsa da şunu unutmayalım. Allah bir kapıyı kapatırsa başka bir kapıyı mutlaka açar. Yeter ki biz aynı samimiyet ve gayretle dünyevi hırslara kapılmadan birlik ve beraberliğimizi bozmadan çalışmaya devam edelim.” Başkanlık dönemindeki başarılarını tüm yönetim ile birlikte elde ettiklerini belirten Korkmaz, yönetiminde bulunan tüm isimlere teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.
‘İNSANLIĞIN KURTULUŞUNA VESİLE OLMAYA TALİBİZ’
MÜSİAD Konya Şubesi 20. Olağan Genel Kurulu’nda başkanlık bayrağını devralan Lütfi Şimşek MÜSİAD Konya’da yeni bir dönemin başladığını söyledi. Küresel dengelerin değiştiğini ve Türkiye’nin üzerinde oyun oynanan değil oyun kuran bir ülke olması gerektiğini savunan Şimşek konuşmasına şöyle devam etti: “Bu coğrafyada yaşamanın hakkını vermeliyiz. Dışişleri Bakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun da söylediği gibi; “Yeni bir düzen kurulacaksa, Bunu yönlendirmeye hakkımız var. Buna tecrübemiz de yeter, Allahın izniyle gücümüzde buna yeter
 ‘HEDEFLERİ OLAN BİR ŞEHİR OLMALIYIZ’
Türkiye’deki ekonomik kalkınmada Konya’ya büyük görevler düştüğünü belirten Şimşek, Konya’nın Anadolu’da ekonomik bir merkez haline gelmesi için çalışmak gerektiğini söyledi. 2023 hedeflerini gerçekleştirebilmek için Konya’nın kendi yatırımlarının yetersiz geleceğini savunan Şimşek, hedeflerinin Konya’yı güvenli bir liman haline getirerek yabancı sermayeyi Konya’ya çekmek olduğunu belirtti. MÜSİAD olarak yeni dönemde de Konya için proje üreteceklerini belirten Şimşek: “Gerçek şudur ki; fikir kıtlığı sermaye kıtlığından daha büyük bir tehlikedir. Fikirleri olan, projeleri olan, hedefleri olan bir şehir olmalıyız. Bizler, ancak şehrimiz kadar büyüyebilir ve ancak şehrimiz kadar kalkınabileceğimizin farkındayız. Bu salonu dolduran sevgili dostlar unutmayınız ki, sizler bu şehrin sadece sermaye gücünü değil, fikri gücünü de temsil etmektesiniz. Bize tebliğ edilen görevin ağır sorumluluğunun farkındayız. Allah’tan bizleri razı olduğu işleri yapmayı niyaz ediyorum. Görevim sürecinde her zamankinden daha çok dualarınıza ve desteğinize ihtiyacımız olacak. Lütfen bizden dualarınızı ve desteğinizi esirgemeyin"
 

 
Yönetim Kurulu Asil Üyeler 
1.Lütfi ŞİMŞEK
2.M.Ali KORKMAZ
3.Ömer SAYLIK
4.İbrahim ÖZEN
5.Ümit OLGUN
6.Murat ÖZSANDIKÇI
7.Lokman KOYUNCUOĞLU 
8.Serhat YAYA
9.Ömer Faruk OKKA 
10.Murat ÇANKIRLI 
11.M.Alpaslan ŞAHİN     
12.Kazım ÖZTÜRK
13.Mustafa ÖZTAŞ
14.Hıfsı SOYDEMİR
15.Tuncay ÖZKAN

 


Yönetim Kurulu Yedek Üyeler 
1.E.Sinan KOÇAK 
2.A.Fatih ÖZBOYACI 
3.Seyit SARUHAN
4.M.Akif TEKDERE
5.Sinan AYDOĞAN
6.Aydoğan DEVECİ
7.Osman ULULAR  
8.Abdullah KARA
9.H.Murat GÜÇLÜ
10.Yakup BARINLI

Denetim Kurulu Asil Üyeler 
1.Ahmet ŞAN
2.Ahmet UYAN
3.Mehmet AKDAŞ

Denetim Kurulu Yedek Üyeler 
1.Hasan BELLİER 
2.Serdar ÖLMEZ 
3.Serhat KILCI

Disiplin Kurulu Asil Üyeler
1.Hüseyin ÇİFTÇİ 
2.Ömer ŞEN
3.M.Fahri BESEREK

Disiplin Kurulu Yedek Üyeler 
1.M.Veli TEKELİOĞLU 
2.H.Hüseyin KARAPINAR 
3.Ramazan BİBERCİ

Haberkonya.com

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı
  • “Konut almakta acele edin”

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA