• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MÜSİAD üyelerine TOKİ çalışmaları anlatıldı
12 Ocak 2013 Cumartesi 11:16

MÜSİAD üyelerine TOKİ çalışmaları anlatıldı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şubesinde TOKİ çalışmaları konferansla anlatıldı.
 Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şubesinde TOKİ çalışmaları konferansla anlatıldı.
MÜSİAD Konya Şubesinde her hafta düzenlenen 'Cuma Toplantıları'nın bu haftaki konuğu TOKİ Başkan Yardımcısı Ahmet Şahin oldu. 'TOKİ Çalışmaları ve Kentsel Dönüşüm' konulu konferansta TOKİ'nin çalışmalarını anlatan Ahmet Şahin, "TOKİ sağlam ve kaliteli çağdaş yapılara ait yerleşim birimleri yaptı. Hatırlayacağımız üzere, en son Van depreminde bunu gördük. Çünkü önceleri bütün olaylarda kamu kuruluşları zarar görürdü, özel sektör binaları zarar görmezdi. Bu depremde ise kamu binaları hiçbir zarar görmezken, özel sektör binaları zarar gördü. Kamu adına yapılan binalar, kamu adına güven oluşturdu" dedi.
TOKİ Başkan Yardımcısı Şahin, pek çok yüklenici firmaya iş imkanı sağlayarak doğrudan ve dolaylı olarak 800 bin kişiye istihdam oluşturduklarını kaydetti. Dar ve orta gelirli aileler ile alt gelir grubu yoksulların ev sahibi yapıldığını ifade eden Şahin, “Sel, deprem gibi olaylardan oluşan zararların önlenmesi için konutların yapılması ve tarım-köy uygulaması adı altında yaptığımız 477 bin 356 konut var. Ayrıca kaynak geliştirme amaçlı hasılat paylaşımı dediğimiz modelle de 83 bin 816 adet konut inşa edilmiş oldu. Yurt dışında meydana gelen deprem, sel gibi afetlerden sonar devletimizin, milletimizin, yardımlarını ulaştırma adına özellikle evsiz kalanları ev sahibi yapma adına ya da oradaki sosyal donatıları tamamlama adına destekler verdik. Endonezya’da 1050 konut yapılarak yardım olarak teslim edildi. 2005’te Pakistan’ın kuzey doğusunda deprem olmuştu. O deprem sonrası Pakistan’a ilkokul, yurt, 197 konut, 12 adet yönetim binası, cami, konferans ve sergi salonu yapıldı” şeklinde konuştu.
Konferansın sonunda MÜSİAD Konya Şube Başkanı Aslan Korkmaz, TOKİ Başkan Yardımcısı Ahmet Şahin'e günün anısına hediye verdi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA