• Konya-1 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MÜSİAD Selçuklu Tıp için desteğe hazır
27 Mayıs 2009 Çarşamba 14:00

MÜSİAD Selçuklu Tıp için desteğe hazır

MÜSİAD Konya Şubesi yapımında sona yaklaşılan Selçuklu Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine bir gezi düzenlendi.

MÜSİAD Konya Şubesi tarafından, Selçuk Üniversitesi Alaeddin Keykubat Yerleşkesi içerisinde yer alan ve yapımında sona yaklaşılan Selçuklu Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne bir gezi düzenlendi. Şube Başkanı Aslan Korkmaz, Başkan Yardımcıları Dr. Lütfi Şimşek, Ahmet Akman ve Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Olgun’un katıldığı gezide ilk olarak Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Kağan Karabulut ziyaret edildi.

Karabulut, MÜSİAD üyelerine hastanedeki gelişmeleri ve bugünkü durumu hakkında geniş bilgiler verdi. Ahmet Kağan Karabulut,“Üniversitemiz Selçuklu Tıp Fakültesi öğrencilerinin eğitim, araştırma ve uygulama mekanı ihtiyaçları ile Konya bölgesi ve çevre illerin sağlık ihtiyaçlarını karşılamak üzere inşaatına 1984 yılında başlanılan Selçuklu Tıp Fakültesi ve Fakülte Hastanesi projesi;130.000 metrekare kapalı alanı ve toplam 934 yatak kapasitesine sahiptir. Selçuklu Tıp Fakültemiz öğrencilerinin bir an önce kendi derslik ve laboratuarlarına kavuşabilmeleri için, inşaatı %99 oranında tamamlanan eğitim bloğu önümüzdeki yıl akademik takvim başlangıcında hizmete girecek hale getirilmiştir” dedi.

Prof. Dr. Karabulut hastanenin Türkiye’de örnek alınacak teknik ve dijital donanıma sahip nadir hastanelerden biri olacağını da belirterek “Hastanemizde halihazırda kurulumu gerçekleşmiş olan pnömatik kan-örnek transfer sistemi ile, yakında hizmete girecek olan ve birimler arasında radyolojik görüntüleri bilgisayar ağı aracılığıyla gönderebilmeyi sağlayan PAC sistemi ve tüm hastane otomasyon sistemleri, ileri düzeyde teknoloji kullanımı ile birlikte, yardımcı personel ihtiyacını ve radyolojik film tüketimini de azaltacak sistemlerdir. Böylelikle hastanemizin yapı ve işletmecilikte ülkemizde örnek dijital hastanelerden birisi olması hedeflenmiştir” diye konuştu.

MÜSİAD Konya Şube Başkanı Aslan Korkmaz ise, yapılan bu güzel ve teknolojik hastane için ellerinden geleni MÜSİAD olarak yapmaya hazır olduklarını belirtti. Karabulut, “Konya’mızın menfaatine olacak bu hastanenin, ben ülkemizde örnek bir hastane olacağına inanıyorum. Yapılan bu cefakar çalışmalardan ötürü başta size ve şahsınızda akademik ve idari personelinize çok teşekkür ediyor çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum” şeklinde konuştu.

Daha sonra başhekim Prof. Dr. Mustafa Şahin ve Dekan Prof. Dr. Ahmet Kağan Karabulut eşliğinde yapımı büyük ölçüde tamamlanan hastane gezilerek, yapılan çalışmalar yerinde incelendi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA