• Konya20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MÜSİAD mucitleri fuara bekliyor
20 Temmuz 2010 Salı 14:37

MÜSİAD mucitleri fuara bekliyor

MÜSİAD Konya Şube Başkan Yardımcısı Fahri Beserek 13. kez İstanbulda düzenlenecek olan MÜSİAD Uluslararası Fuarına ilişkin açıklamalarda bulunarak, bu yıl ilk kez Yeni Teknolojiler Sergisinin olaca

6–10 Ekim 2010 tarihleri arasında İstanbul CNR Expo Center’da gerçekleştirilecek olan 13. MÜSİAD Uluslararası Fuarı ve 14. IBF Uluslararası Kongresi’nin ana temasının “İslam Ülkelerinde Teknolojinin Önemi” olduğunu belirten Fahri Beserek şunları kaydetti. “2 yılda bir düzenli olarak yapılan MÜSİAD Fuarı’nda bu yıl Asya’dan Avrupa’ya, Afrika ülkelerinden Türkî Cumhuriyetlere kadar 65 kadar ülkeden 3.000’e yakın yabancı işadamının İstanbul’a gelmesini bekliyoruz. Bu yatırımcıların fuar katılımcısı işadamlarımızla ticari işbirliği veya küresel ortaklık yapmasını hedefliyoruz. Bu fuarlarla MÜSİAD olarak amacımız Türkiye merkezli bir ticaret ağı oluşturmaktır” dedi. 

Fuara birçok kurumun destek verdiğini belirten Başkan Yardımcısı Fahri Beserek; “İslam Konferansı Teşkilatı, Dışişleri Bakanlığı, İslam Kalkınma Bankası, DPT, DTM, TOBB, TİM, TÜBİTAK, KOSGEB ve daha birçok benzeri kurum ve kuruluşun destek verdiği MÜSİAD Uluslararası Fuarı’nda firmalarımız ürün tanıtımlarını yapabilmekte, ikili iş görüşmelerine girip iş bağlantıları gerçekleştirebilmektedirler” dedi.

Hiç şüphesiz, İslam Dünyasının, 1000 yılı aşkın bir süredir Çin Seddi’nden Adriyatik kıyılarına kadar etkinliğini sürdürmüş olduğunu kaydeden Beserek; “İslam Uygarlığı bugün modern dünyada önemini koruyan ve halihazırda kullanılan otomatik kapılar, kuyulardan motorsuz su çeken aygıtlar; demir, kalay ve kurşun gibi metallerin hassas biçimde belirlenmiş yoğunlukları, zamanın göreceliği, otomatik kontrol sistemleri gibi birçok ürün ve bilgiyi keşfetmiştir. İnsan merakı ve teknoloji ile yoğrulan keşifler için kaşiflerimize imkan tanımanın önemine inanıyoruz. Bu nedenle bu yıl ilk kez 13. MÜSİAD Uluslararası Fuarı’nda öncelikle üye mucitlerimize ve beraberinde kayda değer projesi olan mucitlere imkan tanıyarak projelerini tanıtabilmeleri ve bu projelerini iş dünyasıyla buluşturabilmeleri için 13. MÜSİAD Uluslararası Fuar alanında ücretsiz stand temini sağlayacağız. Bu nedenle kayda değer projesi veya projeleri olan başta üyelerimiz olmak üzere mucitlerimizi en kısa sürede şubemiz ile irtibata geçmeye davet ediyor, konunun ülke menfaatine olduğunu belirtmek istiyorum” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA