• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MÜSİAD Konya’dan Rektör Şahin ve yardımcılarına ziyaret
04 Şubat 2016 Perşembe 13:11

MÜSİAD Konya’dan Rektör Şahin ve yardımcılarına ziyaret

MÜSİAD Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek ve Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan MÜSİAD heyeti, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Abdullah Topcuoğlu, Prof. Dr. Ahmet Kağan Karabulut ve Prof. Dr. Hüseyin Kara’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak başarı dileklerini iletti.    

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin ziyareti esnasında konuşan MÜSİAD Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek, “Konya, son yıllarda her alanda olduğu gibi eğitim alanında da önemli mesafe kat etmiş durumda. Özellikle son on yılda üretim ve ihracat alanında yakaladığı ivme ile Türkiye’nin tahıl ambarı olmasının yanı sıra Kobi başkenti ve sanayi merkezi haline gelen Konya’mız aynı zamanda üniversiteler şehri olarak da anılmaya başlanmıştır. Reel sektörün temsilcileri olarak şehrimizin üretim ve eğitim alanında sahip olduğu büyük potansiyelin harekete geçirilmesi adına üniversite-sanayi işbirliğinin sağlanması gerektiğini ve bu konuda üzerimize düşeni yapmaya hazır olduğumuzu her platformda dile getiriyoruz. İş âleminin aktörleri olarak Üniversite-sanayi işbirliği ve mesleki eğitim konusunu ülkemizin geleceği ve 2023 hedefleri açısından stratejik öneme sahip olduğunu bir kez daha dile getirmek istiyoruz. MÜSİAD olarak, gerek lise gerekse de üniversite eğitimleri dönemlerinde bilhassa da mesleki eğitim alanında öğrenim gören öğrencilerimize uygulanan müfredatın iş yaşamında pratiğe dönüşecek şekilde düzenlenmesinin iş dünyasının günümüzde büyük sorunlar yaşadığı nitelikli eleman konusuna da büyük katkılar sağlayacağı kanaatini taşıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle kırk yılı aşkın süredir şehrimize eğitim alanında hizmet eden Selçuk Üniversitemiz ile bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da işbirliği içerisinde olacağımızı ifade etmek istiyor, yeni görevinizde başarılar diliyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

s.u.-rektor-yardimcisi-prof.dr.-abdullah-topcuoglu-ziyaret-resmi.jpg

s.u.-rektor-yardimcisi-prof.dr.-ahmet-kagan-karabulut-ziyaret-resmi-001.jpg

s.u.-rektor-yardimcisi-prof.dr.-huseyin-kara-ziyaret-resmi-001.jpg

s.u.-rektoru-prof.dr.-mustafa-sahin-ziyaret-resmi-002.jpg

Ziyaretten dolayı memnuniyet duyduğunu belirten Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin de, “Şehir olarak her alanda yakalanan bu ivmenin artarak devam etmesi adına bizler de görevi devraldığımız günden itibaren çalışmalarımıza başladık. Selçuk Üniversitemizi daha iyi yerlere taşımak adına önümüzde önemli projelerimiz mevcut. Bu projelerin ve üniversite-sanayi işbirliğinin hayata geçirilmesi adına şehrimizin tüm yapı taşlarıyla birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaya devam edeceğiz. Köklü bir geçmişe sahip olan ve tarihi boyunca sayısız bilim adamı ve akademisyen yetiştiren üniversitemizin iş dünyası ile uyum halinde çalışması adına sanayici ve işadamlarımız ile her zaman işbirliği içerisinde olacağımızı özellikle vurgulamak istiyoruz” ifadelerini kullandı.  

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Tiryakilere kötü haber! Bir sigara grubuna daha zam
  • Tarımda gıda arz güvenliği için yerli ve milli adımlar atılacak
  • Ulaştırma ve haberleşmede yeni yatırımlar yolda
  • Beşiktaş-Konyaspor, Rekabette 44. randevu!
  • Beşiktaş-Konyaspor, Rakipte eksik çok!
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA