• Konya22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MÜSİAD Konya’dan Okka’ya hayırlı olsun ziyareti
03 Mart 2016 Perşembe 16:41

MÜSİAD Konya’dan Okka’ya hayırlı olsun ziyareti

MÜSİAD Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcılığı görevine atanan Prof. Dr. Mehmet Okka’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak başarılar diledi.

Ziyaret esnasında konuşan MÜSİAD Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek, “Eğitim konusu bir ülkenin geleceğine yön veren en önemli konu. Bu noktada eğiştim kurumlarımıza da çok büyük görevler düşüyor. Çünkü bu kurumlarımızda geleceğin mühendisleri, doktorları, yöneticileri daha açık bir ifadeyle ülkemizin beyinleri yetişmektedir. Şehrimiz bu anlamda bünyesinde barındırdığı üniversiteler ve eğitime verdiği önem sayesinde büyük bir potansiyele sahip. Bu konuda bizlere düşen geleceğimiz olan gençlerimizin en iyi şekilde eğitim almalarını sağlayarak bu potansiyeli harekete geçirmektir. Kendini yenilemeyen ve çağının gereklerini yerine getiremeyen ülkelerin Dünyada söz sahibi olmasının mümkün olmadığı günümüzde yıllardır üzerinde durduğumuz üniversite-sanayi işbirliğini sağlamak, teknoloji üreten ve ihraç eden ülke konumuna geçmek mecburiyetindeyiz. MÜSİAD camiası olarak, şehrimizin eğitim konusunda daha iyi çalışmalara ve projelere imza atabileceği kanaatini taşıyor, bu noktada üzerimize düşeni yapmaya hazır olduğumuzu belirtmek istiyor, yeni görevinizin şahsınız, üniversitemiz ve şehrimiz adına hayırlı olmasını diliyoruz” ifadelerine yer verdi.

resim-2-025.jpg

Yeni görevinden dolayı kendisine yapılan ziyaretten büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Okka ise, “MÜSİAD camiası çeşitli alanlarda faaliyetlerini sürdüren ve bizim de yakından takip ettiğimiz bir kurum. Teknolojinin her alanda hâkim olduğu bir dönemde eğitim kurumlarımızın da bu değişime ayak uydurması ve kendini yenilemesi gerektiği yadsınamaz bir gerçek olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu doğrultuda üniversitelere biçilen rol çok büyük ve bizler bunun farkındayız. Bizler de bugünden itibaren çok uzun yıllardır şehrimizin eğitim alanında lokomotifi olan Selçuk Üniversitemizi geleceğe taşıma, gerek ulusal ve gerekse de uluslararası alanda hak ettiği yerlere getirme, şehrimizi oluşturan yapıtaşlarıyla birlikte hareket etme çabası içerisinde olacağız” şeklinde konuştu.               

resim-1-018.jpg    

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA