• Konya27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MÜSİAD Konya’dan Ankara’ya ziyaret
09 Ocak 2015 Cuma 11:38

MÜSİAD Konya’dan Ankara’ya ziyaret

MÜSİAD Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek ve Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan heyet, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın katılımıyla Ankara’da gerçekleştirilen MÜSİAD Genişletilmiş Başkanlar Toplantısına katıldı.

MÜSİAD Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek ve Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan heyet, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın katılımıyla Ankara’da gerçekleştirilen MÜSİAD Genişletilmiş Başkanlar Toplantısına katıldı. Heyet toplantının ardından Ankara’da bulunan Konyalı bürokratlara da ziyaretlerde bulundu.

MÜSİAD Konya heyeti ilk olarak Başbakanlık Müsteşarı Kemal Madenoğlu’nu makamında ziyaret etti. Ziyarette, ülkenin uluslararası arenada üstlendiği misyon, bölgesel güç olarak Türkiye, 2023 hedeflerine giden yolda sivil toplum kuruluşlarının rolü ve ülkemizin içinden geçtiği süreç konuları karşılıklı olarak ele alındı.

Heyet daha sonra Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hamdi Yıldırım’ı makamında ziyaret etti. Konya’nın ulaşımı, çevre yolları ve Konya-Karaman-Mersin Lojistik Projesi’nin konuşulduğu ziyarette konuşan Yıldırım, “Bakanlık olarak ülkemizin her noktasına ulaşımın kolay hale gelebilmesi adına çalışmalarımız sürüyor. Hükümetimizin Yüksek Hızlı Tren Projelerine ve demiryolu yatırımlarına verdiği önem sayesinde artık İstanbul, Ankara, Konya, Eskişehir, Bursa gibi sanayi şehirleri daha ulaşılabilir durumda. Ülkemizin 2023 yılı hedefleri için demiryolu ulaşımına ve Yüksek Hızlı Tren Projelerine daha da çok önem vereceğiz” dedi.

Başkan Şimşek de, “Bizler MÜSİAD Konya Şubesi olarak, Konya’mızın sorunlarının tespiti ve çözümü noktasında faaliyetler yürütüyoruz. Bu noktada Konya sanayisinde üretilen ürünlerin limanlara daha kolay ve düşük maliyetli olarak ulaşması için Konya-Karaman-Mersin Lojistik Merkez Projemizi yetkili mercilere ilettik. Projemizde Sayın Bakanımızın da desteği ile şu anda önemli aşamalar kat ettik. Projenin tam anlamıyla hayata geçirilmesi ile Konyalı sanayicilerimiz ulusal ve uluslararası alanda daha fazla rekabet edebilir konuma gelecek ve gereksiz yere harcadığı parayı da istihdama ve yeni yatırımlara ayırma fırsatı yakalayacaktır” ifadelerine yer verdi.
MÜSİAD Konya heyeti, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Doç. Dr. Kudret Bülbül’e de ziyarette bulundu.

Ziyarette konuşan Bülbül, “Türkiye artık bölgesel bir güç. Yeni dönemde ülkemizin üstlendiği misyonu gerçekleştirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Dünyanın neresinde bir soydaşımız varsa biz de yanında olmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu. Başkan Şimşek ise, “MÜSİAD Konya Şubesi olarak çalışmalarınızı yakından izliyoruz. Kamu yararında çalışan bir sivil toplum kuruluşu olarak bizler de gerek yurtdışındaki soydaşlarımızla gerekse de ülkemizde yaşayan yabancı öğrenciler noktasında ortak çalışmalar yürütebiliriz” diye konuştu

MÜSİAD Konya heyeti daha sonra Katar Büyükelçisi Ahmet Demirok’u da makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan Büyükelçi Demirok, “Ülkemizi yurtdışında en iyi şekilde temsil etmek ve ülkemizin ticaret hacmini geliştirmek adına tüm sivil toplum kuruluşları ve işadamları dernekleri ile sürekli istişare ediyoruz. Katarla ülkemiz arasında kurulacak her türlü işbirliği için girişimlerde bulunuyoruz” ifadelerini kullandı.

MÜSİAD Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek de, “MÜSİAD Konya olarak ülkemizin 2023 ihracat hedeflerine ulaşması için sürekli yurtdışı iş gezileri düzenliyor ve o ülkelerden ülkemize işadamı heyetleri getirmeye çalışıyoruz. Yakın zamanda Katar’a da Konyalı işadamlarından oluşan bir heyetle ziyaret gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.

Toplantıda ayrıca Katar’daki yatırım ortamı da ele alındı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA