• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MÜSİAD Konya sorunlarını Bakana iletti
01 Temmuz 2009 Çarşamba 14:19

MÜSİAD Konya sorunlarını Bakan'a iletti

MÜSİAD Konya Şubesi kabine revizyonu sonrası Milli Eğitim Bakanlığına getirilen Nimet Çubukçuyu makamında ziyaret etti.
MÜSİAD Konya Şubesi kabine revizyonu sonrası Milli Eğitim Bakanlığı’na getirilen Nimet Çubukçu’yu makamında ziyaret etti.
 
 Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şubesi tarafından Bakan Nimet Çubukçu’nun Ankara’da bulunan makamına bir ziyaret gerçekleştirildi. Bir saate yakın süren görüşmede MÜSİAD Konya Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Aslan Korkmaz’ın yanısıra, Başkan Yardımcıları Dr. Lütfi Şimşek, Fahri Beserek, Yönetim Kurulu Üyeleri Lokman Koyuncuoğlu ve Ahmet Kaya hazır bulundu.
 
 MÜSİAD Konya Şube Başkanı Aslan Korkmaz ziyarette Bakan Çubukçu’ya Konya sorunlarını içeren bir rapor takdim etti. Korkmaz, “Yıllar yılı KOBİ başkenti olarak anılan Konya artık bir sanayi şehridir. Ve günden güne sanayisine güç katan bir potansiyeldedir. Bizler Konya’lı sanayiciler olarak Konya’mızın ve dolayısıyla ülkemizin kalkınmasını gelişmesini hedeflemekteyiz. Bu vesile ile hazırlamış olduğumuz sıkıntı ve arzularımızı içeren raporumuzu size sunuyoruz. Üniversitelerin bölünmesinin gündeme gelmiş olması ve 80.000 öğrencisi bulunan Selçuk Üniversitesi’nin de bölünecek üniversiteler arasında olması üniversitemiz için bir kazançtır. Bu vesile ile hem akademik gelişmenin önü açılmış, hem de idari anlamda daha rahat ve daha sistemli bir yapıya sahip olmuş olacaktır. Üniversitelerin bölünmesi ile birlikte mesleki eğitime eleman kazandırılmalı ve mesleki eğitim teşvik edilmelidir. Böylece sanayicilerimiz aramış oldukları kalifiye elemanı bulmakta güçlük çekmeyeceklerdir” dedi. İşadamları olarak her zaman için eğitimin ve eğitimcinin yanında olduklarını da belirten Aslan Korkmaz milli eğitime gerekli görülen tüm konularda yardımcı olacaklarını da ifade etti.
 
 Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Bakan Nimet Çubukçu ise, “MÜSİAD’ın ülke ekonomisi üzerindeki ağırlığı küçümsenmeyecek kadar fazladır. Ekonomimizin iyileşmesi genel anlamda bir iyileşme içerisine girdiğimizin göstergesidir. Bu konuda MÜSİAD kendi üstüne düşen vazifeyi fazlası ile yerine getirmektedir. Ama bizim temennimiz bu çalışmaların daha da arttırılmasıdır” diye konuştu.
 
 Eğitim konusuna da değinen Bakan Çubukçu, “Bir ülkede bir şeyleri değiştirmek istiyorsanız bunu eğitimle başarabilirsiniz. Türkiye bu noktada örnek sayılacak ülkelerden biridir. Günden güne düzenlenen, yenilenen, geliştirilen bir eğitim sistemi içerisindeyiz. Bu noktada eğitime destek amacı ile ben, siz sanayici ve işadamlarından ülke genelinde destekler bekliyorum” şeklinde konuştu.
 
 Konuşmalardan sonra Aslan Korkmaz’ın sunduğu raporu bir süre inceleyen Nimet Çubukçu daha sonra rapor üzerinde çalışacaklarını belirtti.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA