• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MÜSİAD, Konya sanayisi için yeni hedef belirledi
13 Ekim 2013 Pazar 17:08

MÜSİAD, Konya sanayisi için yeni hedef belirledi

MÜSİAD Konya Şube Başkanı Lütfi Şimşek, Türk sanayisinin yakaladığı ekonomik büyümeyle ülkenin dünyada daha iyi bir konuma geldiğini belirtti.

MÜSİAD Konya Şube Başkanı Lütfi Şimşek, Türk sanayisinin yakaladığı ekonomik büyümeyle ülkenin dünyada daha iyi bir konuma geldiğini belirtti.

Şimşek, yaptığı yazılı açıklamada, üretimdeki pozitif büyümenin hem insanın refah düzeyinin artmasına, hem de ülkenin dünyada söz sahibi olabilmesinde büyük öneme sahip olduğunu bildirdi.

MÜSİAD Konya Şubesi olarak Lojistik Merkez çalışmalarına ayrı bir önem verdiklerini vurgulayan Şimşek, şunları kaydetti:

"Lojistik merkez ihracat potansiyelimizin artmasında önemli bir rol oynayacak. Sanayilerimizde üretilen ürünlerin limana daha güvenli ve sağlam nakledilmesi önemli. Gelişmiş ülkeler demiryolu taşımacılığını ciddi oranda kullanıyorlar. Bizler de bu merkez sayesinde yüklerimizi daha sağlıklı koşullarda depolayıp naklini sağlayabileceğiz. Ayrıca Konya-Mersin arasındaki hattın çift yönlü olarak rehabilite edilip hızlandırılması gerektiğini bundan üç yıl önce hazırladığımız Lojistik Raporu'nda dile getirmiştik. Başbakanımızın yaptığı açıklamayla, Konya-Karaman-Mersin-Adana hattının yük ve yolcuya göre hızlandırılmasının programa alınması bizleri ziyadesiyle memnun etti.”

Şimşek, TOKİ KOBİ Organize Sanayi Bölgesi projesinin çok öneli olduğunu, projeyle sermayelerinin büyük bir kısmını iş yeri kiraları veya iş yeri yapım maliyetlerine ayıran şirketlerin sorunlarına çözüm bulacaklarını aktardı.

Şimşek, açıklamalarına şöyle devam etti:

"İSO 1000’de sıralamaya giren Konyalı firmalarımıza düzenlediğimiz ödül gecesinde, İSO’da ilk 1000’e giren firma sayımızı 50’ye çıkarma ve satış hedefini 50 milyar liraya ulaştırma hedefimizi dile getirdik. Geçmiş 10 yıla baktığımızda bu hedefi ulaşılamaz görmüyoruz. Çok değil, 10 yıl önce yani 2002 yılında Konya’dan 13 firmamız 733 milyon satışla İSO sıralamasında yer alırken, 2012 yılında 25 Konyalı firmamız yaklaşık 5 milyar lira satışla bu sıralamada yer aldı. Bu performansımız bu hedefe ulaşabilirliğin en önemli göstergesidir.”

Şimşek, İslam aleminin Kurban Bayramı'nı da kutladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'daki kazada yürek burkan görüntü! Yaralanan annesinin elini bırakmadı
  • 30 bin Selçuklu torun ecdadla buluşuyor
  • Konya basını Ereğli’yi ziyaret etti
  • Meram’dan 23 Nisan’da anlamlı etkinlik
  • Konya'daki köfte kavgasının 14 sanığı hakim karşısında

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA