• Konya8 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MÜSİAD Konya fidan dikti
15 Aralık 2015 Salı 14:30

MÜSİAD Konya fidan dikti

MÜSİAD Konya Şubesi, sosyal ve kültürel faaliyetler gerçekleştirmek amacıyla sorumluluğunu üstlendiği Kızılören Kuruçeşme Kervansarayı’nda fidan dikim programı düzenledi.

Programa MÜSİAD Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek, Yönetim Kurulu Üyeleri, Genç MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri aileleri birlikte katılım sağladı. Program kapsamında, MÜSİAD Konya Kızılören Kuruçeşme Kervansarayı’nın etrafına bin adet çam fidanı dikildi. 

Programa katılan işadamları bu sayede yoğun iş temposuna ara verme ve bedenen yorularak zihnen dinlenme fırsatı buldular.

musiad-konya-fidan-dikti.jpg

Düzenlenen etkinlikle ilgili değerlendirmelerde bulunan MÜSİAD Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek, “Ülkemizin ekonomi ve siyaset gündemi oldukça yoğun. Bizler de gerek işadamları derneği olarak gerekse de bir sivil toplum kuruluşu olarak bu yoğun gündem arasında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Belirli aralıklarla ailelerimizi de dahil ederek gerçekleştirdiğimiz bu tür programlarla hem yoğun iş temposundan biraz olsun uzaklaşmayı hem de kaynaşmayı, birlik ve beraberliğimizi artırmayı amaçlıyoruz. Hepimizin malumu olduğu üzere ülke olarak her yıl çeşitli sebeplerle orman varlıklarımızı ve yeşil alanlarımızı yitiriyoruz. Şehrimizin de içinde bulunduğu bölgenin iklim koşullarının elverişsiz olmasından dolayı yeşil alan ve orman varlığı bir hayli sınırlı durumda. MÜSİAD Konya Şubesi olarak, bizler de bu programımızda önümüzdeki dönemlerde üyelerimizin ve ailelerinin katılacağı sosyal ve kültürel faaliyetlerimizi gerçekleştirmek amacıyla sorumluluğunu üstlendiğimiz MÜSİAD Konya Kızılören Kuruçeşme Kervansarayı’mızın etrafına bin adet çam fidanı dikerek sosyal sorumluluğumuzun gereğini yerine getirmek, hem şehrimizin orman varlığına katkı sağlamak hem de üyelerimiz adına kalıcı bir eser bırakmak istedik. Şube olarak daha önce de şehrimizin Çarıklar bölgesine on bin adet ceviz ağacı dikerek orman alanı oluşturmuştuk. Sivil toplum kuruluşu olarak, ülkemizin ve şehrimizin daha fazla yeşil alana sahip olması gerektiğine ve gelecek nesillere bırakılabilecek en değerli mirasın daha yeşil bir doğa olduğuna inanıyor ve buna yönelik organizasyonlar yapmaya devam edeceğimizi belirtmek istiyoruz” şeklinde konuştu. 

musiad-konya-fidan-dikti-2.jpg

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • TEMA'dan "bez torba" ve "matara" çağrısı
  • Karapınar'da 300 fidan toprakla buluştu
  • Altınapa Baraj gölünde denetimler sürüyor
  • Ereğlililerden güç birlikteliği
  • "Karatay için 100'e yakın projemiz var"

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA