• Konya14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MÜSİAD Konya, anayasaya destek istedi
14 Nisan 2010 Çarşamba 17:18

MÜSİAD Konya, anayasaya destek istedi

MÜSİAD Konya Şubesi'nde aylık olarak gerçekleştirilen Genişletilmiş Yönetim Kurulu Nisan Toplantısı yapıldı
MÜSİAD Konya Şubesi'nde aylık olarak gerçekleştirilen Genişletilmiş Yönetim Kurulu Nisan Toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan MÜSİAD Konya Şube Başkanı Aslan Korkmaz, çıkarılacak yeni bir anayasanın Türkiye'nin küresel güç olmasında önemli bir etken olacağını belirterek, anayasa değişikliği için her kesimin destek vermesi gerektiğini söyledi.

Aslan Korkmaz; "Bugün dünya genelinde büyük bir saygınlık kazanan ülkemiz, birçok ülke ile vizeyi kaldırmış ve kaldırmaya da devam etmektedir. Bu ancak ve ancak bizim dış politikadaki başarılı ilerleyişimizin ve saygınlığımızın bir göstergesidir. Hükümetimizin son yıllarda dış politikada izlediği olumlu siyaset bugün Dışişleri Bakanımız Ahmet Davutoğlu'nun tüm dünya ülkeleri üzerindeki dış politikasıyla daha da hızlanmıştır" dedi. Ülkemizin sancılı günlerden geçtiğine de değinen Başkan Korkmaz; "Yaşadığımız bu ciddi sancılar bizi tedirgin etmemelidir. Şu an ülkemizin yaşadığı sıkıntılar güzel günlerin habercisidir. Bu nedenle ülke menfaatine olacak her türlü müspet adımlara başta biz sanayiciler olmak üzere her kesimin destek vermesini bekliyoruz. Anayasa değişikliğine karşı olan muhalefet karşı oluş nedenlerini açıkça ortaya koymalıdır. Akla ve mantığa dayalı yapılacak bir Anayasa değişikliğine muhalefetin olumsuz tavır alması anlaşılır bir tutum değildir. Yapılacak olan bir anayasa değişikliğinin bizi çok daha ilerilere taşıyacağı aşikârken bunun önüne set konulmamalıdır. Süreç biraz daha hızlanmalı ve Anayasa değişikliği bir an önce yapılmalıdır" dedi.

 

GÜNDEM ARTIK EKONOMİ OLMALI

Ekonomi konusuna da değinen Başkan Korkmaz, ekonomide iyileşmelerin olduğunu belirterek, işlerin açılma noktasına gelmişken hammadde fiyatlarındaki artışın sebebinin irdelenmemesi gerektiğini belirtti. Korkmaz, "Ülkenin tüm fertlerini ilgilendiren Anayasa değişikliği tüm kurum ve kuruluşların desteğiyle kısa bir süre de meclisten geçirilmeli ve gündem ekonomi olmalıdır. Bu nedenle iç çekişmelerimizden bir an önce kurtulup, gündemimiz olması gereken ekonomiye dönülmeli ve bu alanda yeni reformlar yapılarak, büyüme hedefimiz arttırılmalı ve işsizlik konusunda, ihracatın arttırılması konusunda, ithalatın artmasının önüne geçilmesi noktasında yeni arayışlar ve yeni yollar bulunmalıdır" diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konyaspor'dan teknik direktör açıklaması
  • Yolcu otobüsü devrildi: 3 ölü, 20 yaralı
  • Ekmek fırınında patlama paniğe neden oldu
  • Konyalı Abdüllatif Şener'e yine tepki gösterdi!
  • Yüzmek için girdikleri gölette boğuldular!

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA