• Konya10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MÜSİAD Konya 20 yaşında
03 Kasım 2012 Cumartesi 09:13

MÜSİAD Konya 20 yaşında

MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak ve Geçmiş Dönem Genel Başkanlarının katılımları ile MÜSİADda 20. yılını dolduran üyelere plaket töreni ve İSO ilk 1000deki üye firmalara ödül töreni...
MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak ve Geçmiş Dönem Genel Başkanlarının katılımları ile “MÜSİAD’da 20. yılını dolduran üyelere plaket töreni”  ve “İSO ilk 1000’deki üye firmalara ödül töreni” gerçekleştirildi. Konya Şube Başkanı Aslan Korkmaz, şubenin günümüze kadar hep ilklere imza attığını belirtti.Programa MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, MÜSİAD eski Genel Başkanı Ömer Cihad Vardan, Vali Aydın Nezih Doğan, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya MÜSİAD Konya Şube Başkanı Aslan Korkmaz, Meram Belediyesi Başkanı Serdar Kalaycı, Karatay Belediyesi Başkanı Mehmet Hançerli, Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, Konya Sanayi Odası Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, Konya Ticaret Borsası Başkanı M. Uğur Kaleli, Konya Müftüsü Şükrü Özbuğday, kurum müdürleri ve çok sayıda iş adamı katıldı. Program kuran-ı kerim tilaveti ile başladı. Ardından MÜSİAD’ın 20.yılına özel hazırlanan slayt gösterimi gerçekleşti.
MÜSİAD Konya Şubesinin ilklere imza atarak bugünlere geldiğine dikkat çeken Şube Başkanı Aslan Korkmaz, şubenin bugünlere gelmesinde emeği geçen herkese minnettar olduklarını belirtti.  1993 yılında Kurulan MÜSİAD Konya şubesinin kurucu üyeleri ve ilk yıl MÜSİAD’a üye olmuş 46 iş adamının salonda bulunduğunu söyleyen Korkmaz, 20 yıllık sürecin kolay olmadı, çok zor günlerden geçerek bugünlere gelindi. İçimizde bir Konya sevgisi, memleket sevgisi vardı ve o günün şartlarında Anadolu insanının bir ezikliği yada başkaldırının başlangıcı vardı. 28 Şubat sürecinde MÜSİAD’a konuk olarak katılan, dinleyici olarak gelen kişilerin polis kameralarıyla kayıtlara alınıp fişlendiği günlerden bugünlere geldiğimiz noktada o günlerde yaşadığımız sıkıntıların mükâfatını bugünlerde alıyoruz’’ diye konuştu.
Sivil toplum kuruluşlarının Türkiye'de son 20 yılda daha fazla gündeme geldiğini, özellikle son 10 yıllık sürede de önemini arttırdığına değinen MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, ''Türkiye'deki birçok anayasal kurumların bile henüz daha yeni oturmaya başladığı ve yeni bir düzen altına alınmaya başladığını hatırlatacak olursak, bir sivil toplum kuruluşunun bir şubesinin 20. yılını geride bırakmasının anlamının gerçekten çok daha farklı olduğunu sizlere hatırlatmak isterim'' dedi. ''Sivil toplum kuruluşu bizim köklü medeniyetimizin çok önemli bir taşı'' diyen Olpak, en güzel sivil toplum kuruluşu örneğinin vakıflar olduğunu ifade etti. MÜSİAD olarak dünyanın 47 ülkesinde 123 noktada faaliyet gösterdiklerini aktaran Olpak, şunları kaydetti: ''Yeni çalışma dönemimizde küçük ilaveler yaparak dünyada 5 ayrı yerde ofisler açmaya niyetlendik. Eylül ayı içerisinde MÜSİAD'ın Washington Şubesi'nde personelimiz faaliyetine başladı. Kısa süre içerisinde Brüksel ve Cidde ofislerimizi de faaliyete geçirmek istiyoruz.''
20 yıllık süreçte MÜSİAD’ın iş hayatına çok olumlu katkılarının olduğunu belirten Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, ‘‘ MÜSİAD ekonomide ve iş hayatında nasıl bir misyon üstlenmişse, Konya şubemizde iş hayatında önemli bir rol üstlendi. Her zaman Konya iş hayatının lokomotifi olarak önemli bir fonksiyon icra etti. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada ekonomi ve iş hayatında önemli başarılara imza atacaklarına inanıyorum, başarıların devamını diliyorum’’ diye konuştu.
Konya Valisi Aydın Nezih Doğan da ekonominin değerinin geç fark edildiğini belirterek, ‘‘1000 yıllık Anadolu tarihi olan bir ülkede iş adamları kurumumuzun 20-50 yıllık tarihleri olmasını düşündürücü bulmamaz lazım. 'Neden acaba biz ekonominin değerini bu kadar geç fark ettik' diye bunun muhasebesini yapmamız lazım'' şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından MÜSİAD'da 20. yılını dolduran üyelere ve İSO ilk 1000'deki üye firmalara ödülleri verildi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Bigo Yayıncı Başvurusu
  • Bakan Kurum: Konya'daki yatırımların açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan gerçekleştirecek
  • Eğiste Hadimi Viyadüğü bugün açılıyor
  • Makine ihracatında rekor
  • Kağnıcı: "Model şehir Konya’nın ulaşımı güçlendirilmeli"
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA