• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MÜSİAD Genel Başkanı Olpaktan KTBye ziyaret
14 Eylül 2012 Cuma 15:55

MÜSİAD Genel Başkanı Olpak'tan KTB'ye ziyaret

14-15 Eylül tarihlerinde Konyada yapılacak olan 78. genel idare kurulu toplantına katılmak üzere Konyaya gelen Müsiad Genel Başkanı Nail Olpak, Genel Başkan Yardımcıları Reis Topçu, Abdurrahman...
14-15 Eylül tarihlerinde Konya’da yapılacak olan 78. genel idare kurulu toplantına katılmak üzere Konya’ya gelen Müsiad Genel Başkanı Nail Olpak, Genel Başkan Yardımcıları Reis Topçu, Abdurrahman Kaan, Nazım Özdemir, Genel Sekreter Selçuk Mutlu ve beraberindeki heyet Müsiad Konya Şube Başkanı Aslan Korkmaz eşliğinde Konya Ticaret Borsası Başkanı Muhammet Uğur Kaleli’yi makamında ziyaret etti.
Ktb Tarımsal Ticaretin Gelişmesinde Önemli Bir Aktör
Konya’nın düzenli, ferah ve gelişmiş bir şehir olduğuna dikkat çeken Müsiad Genel Başkanı Nail Olpak yatırım sahası ve iş alanları ile Konya’nın büyük bir potansiyeli olduğunu söyledi. Olpak “Konya son dönemde yükselttiği ticaret ve ihracat başarışı ile adından sıkça söz ettirmiştir. Bu başarının ardında kıvrak zekaya sahip iş adamları ve birbiriyle koordineli çalışan kurumların varlığını biliyoruz. Konya’da tarım ve tarıma dayalı sanayi büyük bir sektördür. Konya Ticaret Borsası’nın yatırımları ve faaliyet sahası sayesinde tarımsal ticaret artarak şehre ve dolayısıyla ülkemize ekonomik anlamda katkı sağlamaktadır. Konya Ticaret Borsası’nın Türkiye’de bir ilk olan Elektronik Satış Salonu’nu biliyoruz. Borsa devam eden lisanslı depo çalışmalarını tamamladığında, vadeli işlemler için altyapısını da tamamlamış olacaktır” dedi.
Türkiye’nin Yükselmesinde Konya’nın Katkısı Çok
Müsiad Genel Başkanı Nail Olpak ve Müsiad Yönetim kurulu üyelerini borsalarında görmekten son derece mutlu olduklarını belirten KTB Başkanı Muhammet Uğur Kaleli, Özal dönemi ile başlayan Anadolu’nun sanayi ve ticaret alanındaki gelişmeler, Müsiad’ın kurulmasıyla birlikte daha da bir ivme kazandığını söyleyerek, “Özellikle son on yılki isabetli politikalar ve istikrar ortamı  ile Anadolu yükselişini sürdürmüştür. Yükselen Anadolu şehirleri de ülkemizi yükseltmiştir. Müsiad Konya Şubemiz de bu gelişmenin önemli faktörlerinden birisi olmuştur. Konya’da sergilenen bu birlik , beraberlik ve ortak akılda buluşmada tüm STK’lar gibi Müsiad Konya Şubesi’nin de büyük katkısı olmaktadır.Bu açıdan Aslan Korkmaz ve ekibine şahsınızda bir kez daha teşekkür ederim” dedi.
Günün anısına Müsiad Genel Başkanı Nail Olpak’a Konya Ticaret Borsası Başkanı M.Uğur Kaleli el yazması tablo hediye etti.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA