• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MÜSİAD geleceğe umutla bakıyor
13 Temmuz 2013 Cumartesi 14:18

MÜSİAD geleceğe umutla bakıyor

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şubesi üyeleri ve Genel Başkan Vekili Eyüp Akbal iftar programında bir araya geldi.

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan iftar programında konuşan MÜSİAD Konya Şubesi Başkanı Dr. Lütfi Şimşek, idrak etmekte olduğumuz rahmet ve bereket ayı Ramazan’ın  birlik, beraberlik ve kardeşlik atmosferiyle, yardımlaşma ve dayanışma duygularını arttırdığını söyledi.

“GELECEĞE UMUTLA BAKIYORUZ”
Ramazan ayının, huzur ortamının oluşmasına katkı sağlayacağını belirten Şimşek, "Kardeşlik ayında insanların birbirine yardımda bulunması aynı sofrada, aynı ortak noktada buluşması İslam’ın güzelliklerinin bir göstergesidir. Bugün şehrimizde yakaladığımız beraberlik ruhu geleceğe daha umutlu bakmamızı sağlamaktadır" diye konuştu.

Konya’nın 2023 vizyonun da 15 milyar dolar ihracat hedefi için fazlaca çalışması gerektiğini belirten Başkan Şimşek,Türkiye’de kendine ihracat hedefi koyan tek şehir olarak üzerimize aldığımız bu görev Konya’nın ülkesine olan sevdasının bir göstergesidir”dedi.
“ASIL AMAÇ BELLİ”
Gezi Parkı olayları hakkında da konuşan Şimşek, bugün ‘Gezi’ olarak nitelendirilen bu sahnenin asıl amacının ne olduğunu bizler net olarak görmekteyiz”dedi.Türkiye’nin büyümesini önlemeyi amaçlayan, dış mihraklar tarafından desteklenen gezi olaylarının bazı iç mihraklar tarafından desteklendiğini bizi ziyadesiyle üzmüştür” şeklinde konuştu.
 
“TÜRKİYE MISIR İLE DAYANIŞMA İÇERİSİNDEDİR”
İslam cografyalarında yaşanan zulümlere de değinen Şimşek,
Dünya, Bosna Hersek’teki katliama sessiz kaldığı gibi bugün Filistin, Mısır ve Suriye’ye de yaşananlara da sessiz kalmaktadır.Mısır’da demokrasinin önüne geçen askeri cuntanın müdahalesine darbe bile diyemiyen demokrasi savunucusu ülkelerin tutumunu tarih unutmayacaktır Mısır Ortadoğu’da yükselen demokrasi talebinin umududur ve Türkiye her zaman mısır halkıyla dayanışma içerisinde olacaktır” ifadelerini kullandı.

“MÜSİAD AMERİKA’DAN ÇİN’E UZANIYOR”
Programa katılan MÜSİAD Genel Başkan Vekili  Eyüp Akbal ise MÜSİAD’ın Tüm dünyaya yayılan  gücüne vurgu yaparak “ Uluslararası alanda çok iyi noktalara geldik.Amerika’dan Çin’e kadar uzanan temsilciliklerimiz var ,MÜSİAD dünyanın dört bir yanına yayılan bir etkinliktir “ dedi.Akbal ,Dünyanın merkezi Türkiye derlerdi artık MÜSİAD’la her yer merkez konumundadır.Girişimci iş adamlarımızla dünyayı saran bir yapı içerisindeyiz “şeklinde konuştu. MERVE ATEŞ
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA