• Konya2 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MÜSİAD fuarında Kombassana ödül
13 Ekim 2012 Cumartesi 10:55

MÜSİAD fuarında Kombassan'a ödül

84 ülkeden 5 bini aşkın yerli ve yabancıyı ağırlayan 14üncü Uluslararası Müsiad Fuarına 330 metrekarelik özgün bir tasarımla katılan Kombassan , fuar kapsamında düzenlenen törende...

Açılışını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı 14. Uluslararası Müsiad Fuarı, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Devlet Bakanı ve Baş müzakereci Egemen Bağış, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ile yurtiçi ve yurtdışından biraraya gelen çok sayıda devlet adamı ve iş dünyasını aynı çatı altında buluşturdu. Fuarın en dikkat çeken standlarından biri olan Kombassan şirketlerinden Adaçal, adaCAL markasıyla “Çevreye Duyarlı Ürün Ödülü”ne layık görüldü.

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’na adım atmaya hazırlanan Kombassan, farklı platformlarda boy göstermeye devam ediyor. Bu sene 14’üncüsü düzenlenen ve 84 ülkeden 5 bini aşkın devlet adamı ve iş dünyası temsilcisini ağırlayan MÜSİAD Uluslararası Fuarı’nda özgün tasarımı ile dikkat çeken Kombassan, “Çevreye Duyarlı Ürün Ödülü”nü almaya hak kazandı.
 

adaCAL karbondioksit salınımını azaltıyor

Kombassan, MÜSİAD tarafından verilen; “Çevreye Duyarlı Ürün Ödülü”ne, çevreye duyarlı üretim süreciyle  adaCAL markası altında üretilen yüksek teknoloji ürünü PCC (Çöktürülmüş Kalsiyum Karbonat)   ile layık görüldü. Boya, plastik, kauçuk, yapıştırıcı, kağıt, kimya, ilaç, gıda, gibi pek çok farklı alanda kullanılan adaCAL, söz konusu alanlarda üretim girdilerini önemli derecede düşürürken, daha kaliteli üretim yapılmasına olanak tanıyor.

Kireç üretiminde doğaya salınan karbondioksiti üretim girdisine dönüştüren adaCAL, nano boyutta üretim teknolojisine sahiptir. Türkiye’de ilk kez ve sadece Kombassan şirketlerinden Adaçal tarafından adaCAL markasıyla üretilen PCC, karbon salınımını azaltarak çevreyi korumaya yardımcı oluyor. Ayrıca adaCAL kullanıldığı sektörlerde çevreye zararlı hammadde girdisini azaltarak da çevresel bir katkı sağlıyor. Madene katma değer sağlayarak piyasaya arz eden Adaçal, Türkiye’de madenciliğe yeni bir anlayış kazandırıyor. Adaçal, daha önce sadece ithal edilerek kullanılan PCC’yi adaCAL markasıyla ihtiyacın tamamını karşılayacak şekilde Türkiye’de üreterek cari açığın azalmasına da yardımcı olmaktadır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Bigo Yayıncı Başvurusu
  • Bakan Kurum: Konya'daki yatırımların açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan gerçekleştirecek
  • Eğiste Hadimi Viyadüğü bugün açılıyor
  • Kağnıcı: "Model şehir Konya’nın ulaşımı güçlendirilmeli"
  • Makine ihracatında rekor
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA