• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MÜSİAD büyümeye devam ediyor
15 Nisan 2009 Çarşamba 14:57

MÜSİAD büyümeye devam ediyor

MÜSİAD yeni şubeler açarak büyümeye devam ediyor.

MÜSİAD Aksaray’da yeni şubesini açtı. Açılışı MÜSİAD Genel Başkanı Ömer Cihad Vardan Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Devecioğlu ve Mehmet Görenoğlu gerçekleştirdi.

 

Açılışta konuşan MUSİAD Başkanı Ömer Cihad Vardan, “ Biz Konya şubemizden arkadaşlarımızla birlikte Aksaray şubesinin açılışını yapmak üzere geldik Aksaray şubesi MÜSİAD 29. şubesi oluyor. Bu amaçla hizmet ağımızı ulaşabileceğimiz yerlere ulaştırmak istiyoruz. Aksaray’da potansiyelin de olarak oldukça fazla olduğunu görüyoruz. Burası sanayi bakımından gelişmekte olan bir şehrimiz hükümetimizin çıkarmış olduğu teşvikleri de iyi değerlendiren yerli yabancı dev sektörlerinin bulunduğu ana dolunun nezih güzel bir şehri olan Aksaray da da 29. şubemiz açmaktan gurur duymaktayız” dedi.
 
Toplam 4 bin 600 üyeleri olduğunu belirten Ömer Cihan Vardan, üyelerin sahip olduğu firma sayısının da 11 bini geçtiğini söyledi.
 
Vardan, “Avrupa’nın birçok yerinde temsilciliğimiz, Arap Yarımadası başta olmak üzere, Afrika’da, Orta Asya’da, Pasifik’te, Avustralya’da ve Kuzey Afrika’nın birçok yerinde 30’un üstünde irtibat noktamız bulunuyor. Bu geniş yelpazeye sahip olmak, Uluslararası iş çevrelerinde de oldukça bilinen bir kuruluş haline gelmemize vesile oluyor. Elbette amacımız MÜSİAD ailesini daha da genişletmek, ülkemizde ve tüm dünyada yaygınlaştırmaktır. Bu sebeple, bugün burada bulunmamız gibi benzer teşkilatlanma çalışmaları, 1990 yılından bugüne kadar ara vermeden aynı şevk ve istekle devam ettirilmektedir” diye konuştu.
 
Hedeflerinin Türkiye’nin 81 ilinde de MÜSİAD bayrağını dalgalandırmak olduğunun altını çizen Ömer Cihad Vardan, MÜSİAD olarak ülke sorunlarını çözmek için büyük gayret gösterdiklerini ifade etti.
 
Dünyanın son derece ciddi bir ekonomik krizle boğuştuğuna dikkat çeken Vardan, “ Küresel krizin ülkemizde de hissedildiği bir dönemde, Anadolu girişimcisinin MÜSİAD çatısı altında birleşerek bu yapılanmayı gerçekleştirmesi de oldukça anlamlıdır. Biz biliyoruz ki, birlikten güç doğar, hepimiz güçlerimizi birleştirerek daha yüksek potansiyelli iş yapabilir, daha çok istihdam oluşturabilir ve ülkemize daha fazla katkı sağlayabiliriz. Bu çerçeveden bakıldığında, teşkilatlanma faaliyetleri, kurumsallaşma ve bir bütün olarak hareket edebilmek, günümüz dünyasında giderek önemini artırmıştır. Böyle bir ortamda, 29. şubemize ulaşarak çok önemli mesafeler kat ettiğimizi düşünüyoruz” şeklinde konuştu.
 
Ayrıca Ömer Cihad Vardan, 29. şubenin Aksaray’a hayırlar getirmesini dileyerek, şubenin açılışında emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA