• Konya20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MÜSİAD-AKTİSAD el ele Konya zirveye!
07 Nisan 2010 Çarşamba 11:59

MÜSİAD-AKTİSAD el ele Konya zirveye!

AKTİSAD Yönetim Kurulu Üyeleri MÜSİAD Konya Şubesini ziyaret ederek, Başkan Aslan Korkmaz ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyeleri ile görüştüler.

AKTİSAD Yönetim Kurulu Üyeleri MÜSİAD Konya Şubesi’ni ziyaret ederek, Başkan Aslan Korkmaz ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyeleri ile görüştüler.

 

Aktif İşadamları ve Sanayiciler Derneği (AKTİSAD) Yönetim Kurulu Üyeleri MÜSİAD Konya Şubesi’ne bir ziyarette bulundular. Ziyaretten büyük memnuniyet duyduklarını belirten Başkan Aslan Korkmaz; “AKTİSAD, bizim için birlik ve beraberlik çatısı altında çalıştığımız kardeş bir sivil toplum kuruluşudur. Başkan Sayın Ali Akın ve birlikte görev yaptıkları çalışma arkadaşlarını yapılan güzel çalışmalardan dolayı tebrik ediyor, ülkemiz ve Konya’mız için yeni ve daha güzel şeyler yapacaklarına inanıyorum” dedi. MÜSİAD olarak ülkenin çıkarlarını ön planda tutan tüm kurum ve kuruluşlarda bir gönül bağı içerisinde olduklarını belirten Başkan Korkmaz sözlerine şöyle devam etti: “AKTİSAD gibi benzeri tüm kuruluşlarla amaçlarımız aynı hedeflerimiz birdir. Bizim tek gayemiz insanlık faydası, ülke menfaatidir. Yapılan tüm bu güzel çalışmalardan tek beklenti budur. İşadamları ve Sanayicilerin yanında olan, onları birlik ve beraberlik çatısı altında toplamaya çalışan, onların dünyaya açılmalarını sağlayan, destek olan bu kuruluşların tümüne kardeş kuruluş gözüyle bakıyor, onlardan her türlü desteği beklediğimiz gibi destek olacağımızı da bir kez daha vurguluyorum” dedi.

 

AKTİSAD Başkanı Ali Akın ise kabullerinden dolayı MÜSİAD heyetine teşekkür ederek, şunları kaydetti: “Biz de her zaman için MÜSİAD’a kardeş gözüyle bakmış, aynı masa etrafında ortak akılla hareket edebileceğimize inanmışızdır. İnanç aynı, amaç aynı, hedef aynı olursa o zaman birlik ve beraberlik çıtası yükselir ve yapılan işler başarıya ulaşır” dedi. Akın, yaşanan küresel krizden sonra sanayicilerin sorunların masaya yatırılması gerektiğine de vurgu yaparak; “dünyanın yaşamış olduğu bir kriz söz konusu. Krizin etkileri dünyaya göre ülkemizde daha az hissedilmiştir. Ama bu durum sanayicimizin yara almadığı anlamına gelmemektedir. Ortak hareketle üreticilerimizin sorunları masaya yatırılmalı ve sorunlara çözüm yolları bulunmalıdır. Biz bu çözüm yollarını MÜSİAD’la birlikte bulacağımıza inanıyorum” dedi.

 

 AKTİSAD Başkanı Akın MÜSİAD Genel Merkez’inin 19. Genel Kurul’unun da hayırlara vesile olmasını dileyerek, MÜSİAD’ın 20. Kuruluş yıldönümünü kutladı. Ardından iki derneğin yöneticileri birlikte yemek yediler.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Selçuk Bilim Kampı Proje Açılışı Yapıldı
  • Konya'nın genç milletvekili Selman Özboyacı oldu
  • Konya'da otomobiller çarpıştı: 1 ölü, 2 yaralı
  • Yeni Türkiye’nin Başlangıcını Hep Birlikte Gerçekleştirdik
  • Ömer Faruk Okka: “Önemli bir virajdan geçtik”

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA