• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MÜSİAD 21. yılını kutluyor
05 Mayıs 2011 Perşembe 16:10

MÜSİAD 21. yılını kutluyor

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (MÜSİAD) 21. yıl kutlaması Genel Merkez Binası'nda gerçekleştirilen bir toplantı ile kutlandı.
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'nun onur konuğu olarak katıldığı toplantının açılış konuşmasını yapan Genel Başkan Ömer Cihad Vardan, Başbakan Recep Tayip Erdoğan tarafından açıklanan ve hükümetin ekonomi yönetimi tarafından sıkça bahsedilen 2023 yılına ilişkin ekonomik hedeflere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.Açıklanan hedefleri Türkiye'nin sahiplenmesi gerektiğini söyleyen MÜSİAD Başkanı, "Hükümetin açıkladığı 2023'e yönelik makro ekonomik hedefleri işadamları ve toplum gerçekleştirecek.

Bu hedefler belli bir siyasi irade tarafından koyulmuş olabilir ama toplumun bütün kesimi bu hedefleri sahiplenmeli. Bu hedeflerin gerçekleşmesi noktasında nasıl pozisyon alacağımızı değerlendirdik. MÜSİAD olarak bu hedefler doğrultusunda 2023 vizyon çalışmamızı yaptık. Üyelerimize bu doğrultuda yönlendirmeler yapıyoruz. İşletme büyüklüğü açısından en küçük üyemizden en büyük üyemize kadar bütün üyelerimizin üretim kabiliyetlerini gözden geçirmelerini istedik. Kapasite ve kaliteyi artırmak için yeniden bir değerlendirme yapmalarını istedik. Yani üyelerimizle birlikte 2023 hedefleri için alarm verdik" dedi.

Türkiye savunma sanayini yeni keşfetti

Türkiye'nin önemli bir ekonomik gelişme gösterdiğini söyleyen Vardan, "Bu ekonomik gelişmedeki metotlar bundan sonraki süreç için yeterli olmayabilir. İş dünyası ve ekonomi yönetiminin farklılaşmaya gitmesi lazım. Katma değeri yüksek ürünlere önem verilmeli. Araştırma ve geliştirme çalışmaları desteklenmeli" dedi. MÜSİAD'ın 'Yüksek Ahlak Yüksek Teknoloji' mottosunda olduğu gibi teknolojide ve inovasyonda öncü olmak istediğini aktaran Vardan, "Türkiye savunma sanayini yeni keşfetti. Savuma sanayinde önemli projeler üretmeye başladık. Yerli uçak ve tank projelerimiz gurur verici. Ancak bu çalışmalar devam ederken, bunlara yenileri eklenmeli.

Bilgi teknolojilerini savunma sanayisi ile birleştirip çok daha önemli projelere imza atabiliriz. MÜSİAD olarak üyelerimizi bu alanda teşvik etmek amacıyla yaptığımız çalışmaların yanısıra 'Fikir Babası Benim' projesi ile fikirlere ve inovatif işletmelere ödül vereceğiz. Türkiye'nin rol sahibi olacağına inandığımız savunma sanayinde bizde varız diyeceğiz" açıklamasında bulundu.

Ayrıca elektrikli araç teknolojisinin şu an için markalaşmada en önemli itici güç olacağını vurgulayan Vardan, bu konuda yapılacak her türlü çalışmayı desteklediklerini bildirdi.

Demokratik hak adına terör yapılamaz


Konuşmasının sonunda Kastamonu'da yaşanan terör hadisesine de değinen MÜSİAD Başkanı, "Demokratik hak adına terör yapılamaz. Demokratik hak terörle asla elde edilemez.

Demokratik hak için yer ve mücadele alanı bellidir. Toplumun iradesinin yansıdığı yerde oturup çalışmak ve kendini ifade etmek lazım. Vurup kırmak ancak nefret kazandırır" dedi.

Program; MÜSİAD'ın 21. yılı anısına hazırlanan pastanın, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Genel Başkan Ömer Cihad Vardan ve önceki dönem başkanları Erol Yarar ile Dr. Ömer Bolat tarafından kesilmesi ile son buldu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA