• Konya12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Muhteşem Yüzyıla tepkiler dinmiyor
12 Ocak 2011 Çarşamba 13:31

'Muhteşem Yüzyıl'a tepkiler dinmiyor

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Konya Şube Başkanı Yusuf Güneş, özel bir televizyon kanalında yayınlanan "Muhteşem Yüzyıl" dizisinde İslam'a ve Müslümanlar'a hakaret edildiğini iddia etti.
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Konya Şube Başkanı Yusuf Güneş, özel bir televizyon kanalında yayınlanan "Muhteşem Yüzyıl" dizisinde İslam'a ve Müslümanlar'a hakaret edildiğini iddia etti.
 
AGD Konya Şube Başkanı Yusuf Güneş, dernek binasında düzenlediği basın toplantısında, "Muhteşem Yüzyıl" adlı dizide kasıtlı olarak tarihin karalandığını, ecdadı şehvet düşkünü gösterilip harem odalarına sıkıştırılan zihniyetin neyi amaçladığının merak edildiğini söyledi.
 
Halkı dizinin yayından kaldırılması için şikayetlerini faks ve posta yoluyla Cumhurbaşkanlığı başta olmak üzere resmi kurumlara iletmeye davet eden Güneş, "Asıl amaç bu filmleri yıllarca düşmanımız olan Avrupalara satmaktır. Ve bunlar Bizans'ın uşakları adına bu ülkede görev yaptığına hayretle üzülerek bakıyoruz. Bu filmlerin ve bu yayınların sayesinde ülkemizin gençliği mahvolma durumuna gelmiştir. Sigara ilköğretim 3., 4. sınıflarına kadar, eroin, esrar liselere kadar indi ve artık bunun önü alınamayacak. Terör maalesef zirveye çıktı. Her üç saatte bir insan intihar ediyor" dedi.
 
Eleştirilerini sürdüren Güneş, "Bunların altında yatan neden din düşmanlığıdır. Ülkemize hizmet etmiş olan ecdadımızı küçük düşürmeyle dinimize hakaret edilmiştir. Bugünkü terörün temelinde de bu zihniyet vardır. PKK'yı büyüten de bu zihniyettir ve katkısı büyüktür. Bugün ülkemizi küçük gösterme adına her türlü renge giren bu zihniyeti protesto ediyoruz. PKK'nın arkasında da bu zihniyet vardır. Ve kısacası bu zihniyet dış güçlere uşaklık yapmak istiyor. Buna da müsaade etmeyeceğiz, bu ülke bizim
ülkemizdir" diye konuştu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA