• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Muhtarlara çok işlevli su tankı
22 Eylül 2011 Perşembe 16:34

Muhtarlara çok işlevli su tankı

Konya Orman Bölge Müdürlüğü tarafından, Konya, Aksaray ve Karaman'daki 23 orman köyünün muhtarına, çok işlevli su tankları teslim edildi.
Konya Orman Bölge Müdürlüğü tarafından, Konya, Aksaray ve Karaman'daki 23 orman köyünün muhtarına, çok işlevli su tankları teslim edildi.
   
Konya Orman Bölge Müdürü Eşref Durmuş, Devlet Su İşleri 4. Bölge Müdürlüğü Makine İkmal ve Donatım Şube Müdürlüğü Tesisleri'ndeki programda, yangın sezonu boyunca 24 yangın söndürme ekibinin, Konya, Karaman ve Aksaray'da 24 saat görev başında olduğunu söyledi.
    
Konya Orman Bölge Müdürlüğü sorumluluk alanındaki sahalarda 2010 yılında 51 orman yangını çıktığını belirten Durmuş, 2011 yılında ise bugüne kadar 24 orman yangını olduğunu kaydetti.
    
Traktör kuyruk miline bağlı çalışan su tanklarının orman yangınları ile mücadelede önemli rol üstlendiğini vurgulayan Durmuş, 23 çok işlevli su tankının Konya, Karaman ve Aksaray'da yangına hassas bölgelerdeki orman köyü muhtarlarına teslim edileceğini dile getirdi.
2,5 ton su kapasitesi olan, sadece orman yangınlarında değil, ev, ahırlık, otluk alan yangınlarında da kullanılabilen su tanklarının, yangınların söndürülmesinde önemli oranda yardımcı olabileceğini anlatan Durmuş, ''Ayrıca köyün müşterek ihtiyaçlarında da kullanılabilmesi, idaremizce köylerimize yapılan sosyal ve ekonomik bir katkıdır'' dedi
    
Son 3 yılda 30 su tankının bu amaçla orman köylerine verildiğini bildiren Durmuş, ilerleyen zamanlarda orman köyleri muhtarlıklarına dağıtılmak üzere su tankı alımına devam edeceklerini söyledi.
    
Ardından, iki hortumuyla aynı anda yangına müdahale eden, tarla ve ağaç sulamasında kullanılmak üzere bir vanası ve 3 musluğu bulunan çok işlevli su tankının tanıtımı ve muhtarlara teslimi yapıldı.
    
Programda ayrıca çok işlevli su tankını kullanma eğitimi alan 8 köy muhtarına da sertifikaları verildi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA