• Konya12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Muhasebeciler iftarda bir araya geldi
02 Ağustos 2012 Perşembe 10:56

Muhasebeciler iftarda bir araya geldi

Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler (SMMM) Odası tarafından düzenlenen iftar programı meslek mensuplarını bir araya getirdi.
Diltaş Eğitim Tesislerinde düzenlenen geleneksel iftar programına AK Parti Konya Milletvekili Hüseyin Üzülmez, İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi, TÜRMOB Genel Sekreteri Yücel Akdemir, TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet İçyer, Konya SMMM Odası Başkanı İsmail Turan, yönetim kurulu üyeleri ve meslek mensupları katıldı.
İftar programında konuşan Konya SMMM Odası Başkanı İsmail Turan, geçen yıl Somali'ye yapılan yardımların bu yılda Arakan Müslümanları içinde yapılmasını isteyerek, meslek mensuplarına çağrıda bulundu. Meslek mensuplarının sorumluluklarının giderek çoğaldığını belirten Turan, mesleki birlik ve beraberliğin bağımsız denetim yetkisiyle ilgili düzenlemede açıkça görüldüğünü söyledi. Turan, “Gösterdiğimiz kenetlenme ve yoğun çalışmalarımız ile bağımsız denetim kapsamı içerisinde yer alıyoruz. Oda olarak bu süreçte de girişimlerimizi en üst seviyede sürdürdük. Bağımsız denetim yetkisinin bizlere de verilmesi gerektiğini her ortamda dile getirdik. Gerek milletvekillerimize ve siyasilere, gerekse diğer kamu kurumlarına sesimizi en iyi şekilde duyurduk. Meslek camiası olarak yaptığımız bu girişimlerin sonucunu da en iyi şekilde aldığımızı düşünüyorum. TÜRMOB öncülüğünde düzenleyeceğimiz Bağımsız Denetim Eğitimlerinin yeterli olduğunu Kamu Gözetim Kurumuna odamız tarafından bildirilmiştir. Yalnız illaki Sakarya Üniversitesi gibi akredite olmuş yerlerden eğitim alınacaksa bu eğitimlerin Türkiye’nin büyük şehirlerinden Konyamızda da verilmesi için gerekli girişimlerde bulunduk. Ayrıca Bağımsız denetim eğitimleri kurs ücretinin de oldukça yüksek olduğu Kamu Gözetim Kurumuna bildirilmiştir” dedi.
Konya SMMM Odası olarak meslek camiasında ayrıştırıcı değil birleştirici bir rol oynadıklarının kaydeden Turan, göreve geldikleri günden bu yana 50’nin üzerinde mesleki eğitim ve sosyal faaliyeti başarıyla tamamladıklarını sözlerine ekledi.
TÜRMOB Genel Sekreteri Yücel Akdemir de konuşmasında, bağımsız denetim sürecinde TÜRMOB’un verdiği eğitimlerin yeterli olduğunu ve bununla ilgili gerekli çalışmalarında yapıldığını söyledi
AK Parti Konya Milletvekili Hüseyin Üzülmez, ülkenin birlik ve beraberliğinin korunması için terörle mücadele de şehitler verildiğini, Suriye'de de insanlık katliamı yaşandığını belirterek, yaşanan olayları kınadı. Üzülmez, bağımsız denetim sürecinde vermiş olduğu mücadele ve milletvekillerini TBMM’deki çalışmalarında devamlı bilgilendirdiği için Oda başkanı İsmail Turan’a teşekkür etti.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA