• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Muhalif Albayı Esata Satan MİTçinin Notları
16 Şubat 2012 Perşembe 14:53

Muhalif Albay'ı Esat'a Satan MİT'çinin Notları

Suriyeden kaçıp Türkiyeye sığınan Mustafa Kassam ve Hüseyin Harmuşu Hataydaki kamptan 100 bin dolar karşılığında kaçırıp
Suriye’den kaçıp Türkiye’ye sığınan Mustafa Kassam ve Hüseyin Harmuş’u Hatay’daki kamptan 100 bin dolar karşılığında kaçırıp, Beşşar Esed yönetimine satmaktan tutuklanan MİT mensubu Ö. S’ninarabasından çıkan el yazması notları ortaya çıktı. Ö. S’ninarabasında bulunan notlarda “MİT’e üç gündür ulaşamıyorum. Peşinen suçlu muamelesi görüyorum. Raporum var işleme koyamıyorum. Hür Subaylarla ilgili emir ben görüştüm ve yazıyı ben hazırladım” şeklinde çok ilginç ifadeler var.

MİT Hatay Bölge Müdürü haberdardı iddiası

Ö.S’nin Hermuş’u kaçırdığından MİT’in aynı gün haberi olduğu iddia edildi. Dinlemeye takılan MİT Hatay bölge müdürü M.A.A.’nın, Ö.S ve x şahısla yaptığı görüşmede“kaymakam müdürü aramış senin adamların en son onu almışlar görmüşler beni falan filan” şeklinde ifadeler bulunuyor. Ö.S’nin notlarında“Operasyonel telefonları bırakmak için uğrayacaktım. Müdür bey, Hüseyin beye bırak dedi. Akşama doğru dönülecekti. Mali aradı asker şahıslar var dedi” şeklinde tam olarak ne olduğu anlaşılmayan açıklamalar var. Fakat notlardan Ö. S.’nin yakın zamana kadar Suriye Muhalifleri Hür Subaylar hareketi hakkında bilgi topladığı anlaşılıyor.

İşte o notlar…

“29/08/2011 günü operasyonel telefonları bırakmak için bölge müdürlüğüne uğrayacaktım. Telefon ettim. Adana’ya götürmem söylendi. Uğrasaydım Harmuş konusunu yüz yüze….”
“El yazısıyla Harmuş ile ilgili M – M (MİT mensubu) arkadaşa veya bölgeye elden verildi.” “Hür Subay Hareketi ile ilgili – emir –ben görüştüm ve yazıyı ben hazırladım.”
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA