• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
‘Mücadelemiz kararlı bir şekilde devam edecek’
20 Mart 2020 Cuma 03:39

‘Mücadelemiz kararlı bir şekilde devam edecek’

AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, TBMM Genel Kurulu’nda koronavirüs ile mücadele kapsamında yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. Etyemez; "Mücadelemiz kararlı bir şekilde devam edecek" dedi.

TBMM Genel Kurulu’nda koronavirüs ile mücadele kapsamında yapılan çalışmalarla ilgili konuşan AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, “Alınan tedbirlerle çözüm odaklı yaklaşımları benimsiyor ve hayata geçiriyoruz. Devlet ve millet olarak koronavirüs ile mücadelemiz son derece şeffaf, kararlı ve akılcı bir şekilde devam edecek. Aldığımız tedbirler, koronavirüsten daha büyüktür.” dedi.

AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, TBMM Genel Kurulu’nda koronavirüs ile mücadele kapsamında yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüsün 125 ülkede görüldüğünü belirten Milletvekili Halil Etyemez, virüsün Türkiye’ye sirayetini en az düzeyde tutmak için çalışmaların gece gündüz sürdüğünü vurguladı. Her türlü fikir ve önerinin değerlendirildiğini belirten Milletvekili Etyemez, alınan tedbirlerle çözüm odaklı yaklaşımların benimsendiğini ve hayata geçirildiğini söyledi.

TEST MERKEZLERİ HİZMETTE

Virüsün ortaya çıkmasının ilk anından itibaren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere hükümetin aldığı tedbirlerle virüsün 90 gün boyunca Türkiye’ye girişinin engellendiğini kaydeden Halil Etyemez, “İvedilikle oluşturulan sağlık bilim kurulu ile gerekli tedbirler ve dünyadaki tüm gelişmeler yakından takip edilmektedir. 20 ülkeye uçuş yasağı uygulanmaktadır. Umre’den dönen ve yurtdışından ülkemize getirilen vatandaşlarımız, 14 gün kuralı çerçevesinde yurtlarımızda misafir edilmektedir. İçinde Konya’mızın da yer aldığı test merkezlerinin sayısını 5’ten 24’e çıkarttık.” dedi.

FIRSATÇILARA GEÇİT YOK

Bakanlıkların uygulamaları hakkında konuşan Etyemez, “Ticaret bakanlığımız, diğer bakanlıklarla koordineli olarak bilim kurulunun aldığı kararlar çerçevesinde çalışmalarını özenle yürütmektedir. Maske ve eldiven başta olmak üzere, sıhhi malzemelerde ve gıda fiyatlarında yaşanan gelişmelerle ilgili gerekli önlemler alınmıştır. Fırsatçılara göz açtırmayan Bakanlığı’mız, her gün gerekli denetimleri yaparak usulsüzlüklere her türlü cezai müeyyideyi uygulamaktadır. Tarım Bakanlığı’mızın aldığı tedbirlerle temel gıda ürünlerinin üretim, stok ve tedarik zincirinde sıkıntı bulunmamaktadır. Besici, yetiştirici, sanayici ve tüketicinin ihtiyacını karşılayacak yeterli miktarda ürün bulunmaktadır. Milletimizi telaşa sürüklemeye çalışan, provakosyon yapan ve yalan bilgi içeren paylaşımlarla ilgili de Adalet Bakanlığı’mız mücadelesini yasalar çerçevesinde sürdürmektedir.” diye konuştu.

TEDBİRLER, VİRÜSTEN DAHA BÜYÜK

Devlet ve millet olarak koronavirüs ile mücadelenin son derece şeffaf, kararlı ve akılcı bir şekilde devam edeceğinin altını çizen Etyemez, “Vatandaşlarımızın mücadelenin her safhasında gösterdiği hassasiyet, bizleri mücadelemizde cesaretlendirmektedir. Aldığımız tedbirler, yeni koronavirüsten daha büyüktür. Halkımızdan istirhamım, Hükümetimizin ve Sağlık Bakanlığı’mızın yaptığı açıklamalara hassasiyetle uyması ve başka açıklamalara itibar etmemesidir.” şeklinde konuştu.  

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA