• Konya12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
M.Özdemirde dil eğitimine tam destek
02 Mayıs 2013 Perşembe 09:57

M.Özdemirde dil eğitimine tam destek

Merve Eğitim Kurumları bünyesinde yer alan Merve Mehmet Özdemir İlkokulunda Dil eğitimine büyük önem veriliyor.
Merve Eğitim Kurumları bünyesinde yer alan Merve Mehmet Özdemir İlkokulunda Dil eğitimine büyük önem veriliyor. Dünya ile konuşabilen nesiler yetiştirmeyi arzulayan okul, İngilizceyi hayatın her anına yansıtarak bireyin bir parçası olmasını arzu ediyor. Böylece daha çabuk, kolay ve eğlenerek İngilizce öğrenmelerini hedefliyor.
Okul Dil Eğitimi konusunda Bilgi veren Müdür yardımcısı Mustafa Kaya, “Öğrencilerin pratiğini arttırmak için yapılan drama ve bilgi yarışmaları çocuklarımızın İngilizce bilgilerini sergiledikleri görkemli platformlar halini aldı. Öğrenciler tarafından en çok beğenilen ‘’Kim 50 TL İster’’ yarışması ise öğrencilerimizin yıldızlarının parladığı ve İngilizcelerini en çok kullandıkları etkinlik oldu. Okulumuzda ayrıca her hafta hazırlanan ‘’Question of TheWeek’’ etkinliği ile de öğrencilerin İngilizce düşünerek araştırma yapmaları sağlanıyor. Heyecanla haftanın sorusunu bekleyen öğrencilerimiz, verdikleri doğru cevap karşılığında çeşitli hediyeler kazanıyorlar.
 Merve Mehmet Özdemir İlkokulunda, 4. sınıf öğrencileri yıl içerisinde öğrenmiş oldukları bilgilerini İngiltere St. George’s Clun&Nursery School 4. Sınıf öğrencileri ile günlük kullanıma geçirdiler. Öğrenciler ilk mektuplarında kendilerini, ailelerini tanıttılar ve okulları hakkında bilgi verdiler. İngiltere’den gelen cevaplarla İngiliz arkadaşları ile olan diyaloglarını arttırdılar.
Merve Mehmet Özdemir ilkokul’u Cambridge Üniversitesinin hazırlamış olduğu ESOL (English forStudents of OtherLanguages) sınavlarında 2011–2012 Eğitim Öğretim Yılında büyük başarı sağlayan Merve Mehmet Özdemir İlkokulu, Dil eğitiminin dünya standartlarında olduğunu belgeleyen en önemli sınav olan ESOL Sınavlarına büyük önem veriyor.
Merve Mehmet Özdemir İlkokulunda öğrencilerin eğlenerek uyguladıkları bir diğer uygulama da ‘’Ezber Kartları.’ Okul Müdürü Ömer Faruk ORHAN, ”Her hafta öğretmenler tarafından hazırlanan bir yüzü günlük kullanım dili diyaloglardan oluşan, diğer yüzü ise ünite destekli kelimeleri içeren ezber kartlarını boyunlarında taşıyan öğrencilerimiz günün her anında yanlarında taşıyıp sürekli olarak tekrar etme fırsatını yakalıyorlar. Okul dışında dahi ezber kartlarını boyunlarından çıkarmayan öğrencilerimiz ödev yapmanın ve İngilizce kelime ezberlemenin en güzel yolunu öğrenmiş oldular. dedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı
  • “Konut almakta acele edin”

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA