• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Modern satış tekniklerinin püf noktaları
11 Mayıs 2009 Pazartesi 12:04

Modern satış tekniklerinin püf noktaları

Konya'nın Cihanbeyli ilçesinde üniversite öğrencilerine modern satış tekniklerinin püf noktalarını anlattı.
Yerli ve yabancı birçok ünlü markanın dağıtım ve pazarlamasını yürüten Hedef Satış ve Dağıtım İstanbul Bölge Müdürü Ali Bayram, Konya'nın Cihanbeyli ilçesinde üniversite öğrencilerine modern satış tekniklerinin püf noktalarını anlattı.

Ali Bayram, geleceğin satış yöntemi olan elektronik ticaretin öneminin giderek daha iyi anlaşıldığını vurguladı.

"Meslekte kariyer günleri" adıyla birçok konferansa ev sahipliği yapan Cihanbeyli Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü, alanında başarı sağlamış sektör temsilcileriyle öğrencileri buluşturmaya devam ediyor.

Pazarlama Bölümü öğrencilerine yönelik konferansa sektöründen adından sıkça söz ettiren Hedef Satış ve Dağıtım İstanbul Bölge Müdürü Ali Bayram katıldı.

Türkiye genelinde 7 bölge müdürlüğüne sahip olduklarını belirten Ali Bayram, "1968 yılında kurulan şirketimiz, yerli ve yabancı 25 firmanın satış ve dağıtımını yapıyor. Ülke genelinde 50 bin noktaya dağıtım gerçekleştiriyoruz. Pazarlama stratejilerini başarıyla uygulayan Hedef Dağıtım, böylece kurulduğu günden bu yana büyük gelişim gösterdi." dedi.

Pazarlamanın tek tanımlı olmayan bir yöntem olduğunu aktaran Bölge Müdürü Bayram, her gün pazarlama tekniklerinin değiştiğini ve geliştiğini vurguladı.

Markaların 'aşık kitle' denilen sadık müşteriler oluşturması gerektiğini belirten Müdür Bayram, "Marka olmak için kalite olmak gerekir. Ülkemizde marka denince özellikle bugünlerde ilk akla gelen cep telefonları. Sadece cep telefonuna harcanan rakam 75 milyon dolardır." diye konuştu.

Geleceğin ticaret ve pazarlama şeklinin elektronik ticaret olacağını aktaran Ali Bayram, bu nedenle öğrencilerin kendilerini bu alanda geliştirmelerinin önemine dikkat çekti.

Türkiye'nin e-ticarette emekleme döneminde olduğunun kaydeden Hedef Dağıtım İstanbul Bölge Müdürü, ülke genelinde sadece 2 firmanın e-ticareti tam anlamıyla kullandığını söyledi. Pazarlama stratejilerine de değinen Ali Bayram, "Pazarlamada beden dili yüzde 75 önemlidir. Müşteriyi iyi tanımak gerekir. İletişimi sağlıklı gerçekleştirebilmek için bunlar şarttır." şeklinde konuştu.

Müşteri ilişkilerinin önemine dikkat çeken Bayram, pazarlamacılarda ilk önce özgüven özelliği olması gerektiğini ifade etti. Bayram'a göre, özgüven başarıyı da beraberinde getiriyor.

Daha sonra öğrencilerin sorularını cevaplayan Bayram, kişisel gelişim yönünden kusursuz olunması gerektiğini belirtti. Diplomalarını alan öğrencilerin vakit kaybetmeden iş bulmalarını öneren Bayram, şirketlerin artık eleman alımındaki kıstaslarının üniversite ayrımı yerine kaliteli eleman ayrımı olduğunu dile getirdi.

Cihanbeyli Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Şaban İnam, öğrencilere teorik eğitimin yanı sıra pratik eğitim de vermeyi amaçladıklarını söyledi. Bu çerçevede alanında başarıdan başarıya koşan yöneticilerle öğrencileri buluşturduklarını aktaran İnam, öğrencilerinin meslek hayatına hazırlanması için bu tür etkinliklere büyük önem verdiklerini bildirdi.

Yaklaşık 100 kişinin katıldığı programa, Pazarlama Bölümü öğrencilerinin yanı sıra, diğer öğrenciler de yoğun ilgi gösterdi. Programın sonunda öğrencilerin memnun kaldığı gözlendi. (CİHAN)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA