• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Modern eğitime öncü oldu
18 Ocak 2022 Salı 16:08

Modern eğitime öncü oldu

Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi ve Ziraat Mühendisleri Odası Konya Şubesinin, “Zirai Öğrenimin 176. Yıl Dönümü” dolayısıyla düzenlediği Başak Gecesi, stratejik önemi her geçen gün biraz daha artan tarım sektörünün temsilcilerini bir araya getirdi. Pr

Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi ve Ziraat Mühendisleri Odası Konya Şubesinin, “Zirai Öğrenimin 176. Yıl Dönümü” dolayısıyla düzenlediği Başak Gecesi, stratejik önemi her geçen gün biraz daha artan tarım sektörünün temsilcilerini bir araya getirdi. Programa Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy da katıldı. Programın açılış konuşmasını, Ziraat Mühendisleri Odası Konya Şubesi Başkanı Burak Kırkgöz yaptı. Kırkgöz, “Ülkemizin neresinde olursa olsun, tarihi ve milli bir bilinçle üzerimize düşen tüm sorumluluğu yerine getirmek için gece gündüz çalışıyoruz. Ziraat mühendisleri olarak ülkemiz adına 176 yıldır üretime destek veriyor; gelecek nesillerimiz için tarımın bir bağımsızlık simgesi ve milli ekonominin temeli olduğu anlayışıyla hareket ediyoruz” dedi.

‘SÜ ZİRAAT FAKÜLTESİ, 8 BİN 500 MÜHENDİSİ SEKTÖRE KAZANDIRDI’Zirai eğitimin, 10 Ocak 1846 yılında İstanbul’da başladığını hatırlatan Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeki Bayramoğlu da, “Bugüne kadar bütün ziraat fakültelerinden 110 bin ziraat mühendisi mezun oldu. Şu anda 49 ziraat fakültesinde 18 bin ziraat mühendisi adayı eğitim görüyor. 1982 yılında kurularak eğitim öğretime başlayan Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi, 1986 yılında ilk 6 mezununu verdi. 2001 yılında yıllık 300 mezuna ulaştı, bugüne kadar 8 bin 500 öğrenci sektöre kazandırıldı” diye konuştu.

‘HEDEFİMİZ; KENDİ KENDİNE YETEN BİR TÜRKİYE’YE HİZMET ETMEKTİR’

Zirai eğitimin önemli üslerinden birinin de Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi olduğunu vurgulayan Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy ise, “Fakültemiz, dünyadaki modern eğitimin oluşturulmasında da öncü oldu. Bünyesindeki laboratuvarlarıyla, teknik alt yapısıyla, akademisyenlerimizin bilgi ve birikimleriyle, modern zirai eğitim ve öğrenimin önemli bir merkezi haline geldi. Hedefimiz; bilimde, teknolojide, ekonomide, tarımda kendi kendine yeten bir Türkiye’ye hizmet etmektir” ifadelerini kullandı. Başak Gecesi Programı, müzik dinletisi ve meslekte 35. yılını dolduran üyelere plaket takdimi ile sona erdi. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA