• Konya22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Model şehrin başkanı yeniden Akyürek oldu
02 Haziran 2011 Perşembe 14:23

Model şehrin başkanı yeniden Akyürek oldu

Konya Belediyeler Birliğinin Olağan Meclis Toplantısı'nda Başkanlık Divanı ve Encümen üyelerinin seçimleri yapıldı.
Konya Belediyeler Birliği’nin Olağan Meclis Toplantısı'nda Başkanlık Divanı ve Encümen üyelerinin seçimleri yapıldı. Konya Belediyeler Birliği Başkanlığı’na Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek yeniden seçildi.
 

Konya Belediyeler Birliği’nin 2011 yılı Olağan Meclis Toplantısı yapıldı.

Toplantıda konuşan Konya Büyükşehir Belediyesi ve Konya Belediyeler Birliği Başkanı Tahir Akyürek, Türkiye’de belediyecilik alanında 2004 yılından bu yana yeni bir sürecin yaşandığını belirterek, hep birlikte bu sürece katkıda bulunduklarını söyledi. Türkiye’de gelişimin köylere kadar indirilmesinin yolunu bulmak gerektiğini kaydeden Başkan Akyürek, Konya’nın köy ve beldelerinin de şehir merkezi kadar güçlü olması gerektiğini ifade etti.

KONYA MODEL ŞEHİR

Yeni yerel yönetimler döneminde yeni uygulamaların modeli olabilecek en önemli şehrin Konya olduğunu dile getiren Başkan Akyürek, “Çünkü Türkiye’de belediyesi en fazla olan ve toprak alanı en büyük olan şehir Konya’dır. İçişleri Bakanlığı tarafından eğitime yetkili birkaç birlikten biri olduğu için Konya Belediyeler Birliği çok önemlidir. Konya model bir uygulama yaptığında Türkiye’nin büyük çoğunluğu bundan etkileniyor. Konya’nın büyük bir etki sahası var. Sorumluğumuz artıyor. Yeni dönemle birlikte çalışmalarımız artarak devam edecek” dedi.

Konya’ya ve Türkiye’ye hizmet etmenin hizmet üretmekten geçtiğini anımsatan Başkan Akyürek, tüm belediye başkanlarının bu bakış açısıyla çalışmalarını sürdürmesini istedi.

BAŞKANLIĞA YENİDEN TAHİR AKYÜREK SEÇİLDİ

2010 yılı faaliyet raporu, kesin hesabı ve tüzük değişikliğinin Birlik Genel Sekreteri Sebahattin Esen tarafından okunup oy birliği ile kabul edilmesinin ardından seçimlere geçildi. 200’e yakın belediye başkanının oy kullandığı seçimlerde Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya Belediyeler Birliği Başkanlığı’na yeniden seçildi.

Yapılan seçimlerde; Konya Belediyeler Birliği Meclis Başkan Vekillikleri’ne Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli ile Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Mugayitoğlu seçildi. Asil kâtip üyeliklere Ilgın Belediye Başkanı Halil İbrahim Oral ve Başarakavak Belediye Başkanı Ali İhsan Özcan’ın seçildiği toplantıda; yedek kâtip üyeliklere Kızılören Belediye Başkanı Hüseyin Saraç ve Alibeyhüyüğü Belediye Başkanı Ali Kılıçarslan seçildi.

Encümen Üyelikleri ise şu şekilde oluştu:

Güneysınır Belediye Başkanı Ahmet Demir, Kulu Belediye Başkanı Ahmet Yıldız, Hadim Belediye Başkanı Ahmet Hadimoğlu, Altınekin Belediye Başkanı Ali Poçan, Altuntaş Belediye Başkanı Ahmet Çakar, Günyüzü Belediye Başkanı Mehmet Kale, Burunsuz Belediye Başkanı Dursun Gezer.

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı
  • “Konut almakta acele edin”
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA