• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MMOdan soba zehirlenmelerine karşı uyarı
21 Şubat 2012 Salı 15:30

MMO'dan soba zehirlenmelerine karşı uyarı

Kalyoncu, yaptığı açıklamada, ülke genelinde olduğu gibi Konya'da da kömürlü sobaların yoğun olarak kullanıldığını belirtti.
Makine Mühendisleri Odası Konya Şube Başkanı Mete Kalyoncu, sobadan kaynaklanan ölümcül kaza riskini en aza indirmek için oda olarak Karatay Kaymakamlığı işbirliğiyle uyarıcı nitelikte bir broşür hazırladıklarını bildirdi.
    
Kalyoncu, yaptığı açıklamada, ülke genelinde olduğu gibi Konya'da da kömürlü sobaların yoğun olarak kullanıldığını belirtti.
     Kış aylarında vatandaşların ısınmak için kömürü yaygın olarak kullandığını vurgulayan Kalyoncu, soba ve kömür kullanımının vatandaşların can güvenlikleri ve enerji tasarrufu açısından çok önemli olduğunu dile getirdi.
    
Soba zehirlenmelerinin önüne geçmek için Karatay Kaymakamlığı işbirliğiyle uyarı niteliğinde broşür hazırladıklarını ifade eden Kalyoncu, şunları kaydetti:
     ''Karatay Halk Eğitim Müdürlüğü'nün de katkı sağladığı bu çalışma Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) aracılığıyla fakir vatandaşlarımıza dağıtılan kömürlerle birlikte verilecektir. Ölümcül kaza riskini en aza indirmek için, sobanın temini, montajı, tutuşturulması, yakılması kömürün temini ve depolanması, bacalarda dikkat edilecek hususlarla ilgili olarak bazı temel unsurların vatandaşlarımıza bilgi olarak ulaştırılması ilgili kurum ve kuruluşların asli görevidir. Karatay Kaymakamlığı ve odamız tarafından hazırlanan bu çalışma sağlıklı bir çevre, yakıt tasarrufu ve yangın güvenliğinin sağlanması, soba alımından kullanımına kadar uzanan süreçte kullanıcının dikkat etmesi gereken hususları içeren bir kılavuz niteliğinde olmuştur.''
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA