• Konya19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Minikler eğlenerek öğreniyor
13 Kasım 2012 Salı 15:44

Minikler eğlenerek öğreniyor

Selçuk Üniversitesi (SÜ) ile Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol gereği Sağlık Kasabasına yönelik gerçekleştirilen Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında...
Selçuk Üniversitesi (SÜ) ile Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol gereği Sağlık Kasabası’na yönelik gerçekleştirilen ‘Sosyal Sorumluluk Projesi’ kapsamında kasaba ilköğretim okulu bünyesindeki anasınıfı öğrencilerine Selçuk Üniversitesi İhsan Doğramacı Uygulama Anaokulu öğrencileriyle birlikte uygulamalı eğitim verilmeye başlandı.
Selçuk Üniversitesi İhsan Doğramacı Anaokulu Müdiresi Öğretim Görevlisi Figen Güleş, proje kapsamında kasabalı öğrencileri haftada 1 gün eğitime tabi tutacaklarını, öğrencilere Montessori Eğitim Programı’nın bazı unsurlarının da uygulanacağını söyledi. Eğitim programının ilk gününde her iki okul öğrencilerinin de kaynaşmasına yönelik bir dizi aktiviteler gerçekleştirdiklerini belirten Güleş, “Ortaoyununda Karagöz ve Hacivat’tan trafik ışıklarının işlevini ve bazı trafik kurallarını öğrendiler. Daha sonra bilgisayar dersine katıldılar. Arkadaşlarıyla birlikte bilgisayarda resim yaptılar, yazı yazdılar” dedi. Proje kapsamında Sağlık Kasabası Anaokulu öğrencilerinin 1 eğitim-öğretim yılı süresince haftada 1 kez İhsan Doğramacı Uygulama Anaokulu’na gelerek buradaki akranları ile birlikte eğitim görecekleri bildirildi.
Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel ise Sağlık Kasabası’na yönelik eğitsel, sosyal ve kültürel etkinliklerin 2013 yılı haziran ayına kadar süreceğini söyledi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA