• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Milletvekili Altunyaldız seçim çalışmalarını sürdürüyor
15 Ekim 2015 Perşembe 14:24

Milletvekili Altunyaldız seçim çalışmalarını sürdürüyor

AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, 1 Kasım seçimleri öncesinde çalışmalarını sürdürüyor.


Konya Milletvekili ve 26. Dönem Milletvekili Adayı Altunyaldız, geçtiğimiz günlerde katıldığı Selçuk Üniversitesi’nde düzenlenen Enerji Zirvesi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. 

Altunyaldız, yapılan toplantının ülkemiz ve Konya için büyük önem taşıdığına işaret etti. Dünyanın şu an itibarıyla yaşadığı türbülansın esas nedeninin enerji olduğuna dikkat çekerek, “İdeolojik sebepler gibi gözükse de, küresel güçler kendi aralarında enerjiyi paylaşamıyor. Bu anlamda oyun kurucu potansiyeli taşıyan Türkiye, enerji bağımlılığı noktasından hızla uzaklaşma yolunda önemli mesafeler aldı” dedi. Altunyaldız, ancak bunun yeni Türkiye fotoğrafıyla daha belirgin olarak realize olabileceğini ve istikrarlı bir hükümetin özellikle enerji sahasında alternatif kaynaklar üretmek için stratejik kararlar vermesi gereğine işaret etti. Yenilenebilir enerji gündeminin ülkemiz için çok verimli olacağını kaydeden Altunyaldız, bu sayede önemli gelişmelerin olabileceğini ifade etti.

Öte yandan, Konyalı nakliyeciler tarafından düzenlenen toplantıda nakliyecilerin sorunlarını dinleyen Altunyaldız, lojistik merkezlerin nakliyecilerle entegre pozisyonda daha çok hizmet üretebileceklerini belirtti. 1 Kasım sonrası gelecek istikrarın nakliyeciler için söz konusu olan birçok sorunu kendiliğinden halledeceğini ifade eden Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, “Nakliyeci arkadaşların hızla, kayıtlı ekonomi çerçevesinde durumları iyileşecek. Bütünsel kalkınmadan dünyanın en büyük filosu olarak kayıtlara geçen ülkemizin taşımacılığı daha büyük çerçevede yararlanabilecek. Bu sayede yurt içi ve yurt dışında daha üst düzey hizmet sunabilecek” ifadelerini kullandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA