• Konya-3 °C

Lokman Koyuncuoğlu

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Miletin adamı… Milletin zaferi

12 Ağustos 2014 Salı 19:48

 

10 Ağustos seçimleri bir kez daha gösterdi ki Millete rağmen kimse, herhangi bir seçimi kazanamaz, herhangi bir işte başarılı olamaz. Halkın kendi cumhurbaşkanını seçtiği ilk seçimde Millet kimsenin dayatması, yönlendirmesinin etkisinde kalmadan hakkaniyetli bir karar ve duruşla kendisinin Cumhurbaşkanı olarak Recep Tayyip Erdoğan’ı seçti.

9 Ağustos günü, son miting için Konya’ya gelen Başbakan Erdoğan’ın verdiği mesajlar, seçim gibi tarihi bir içeriğe sahipti.  Konya için son yılların en kalabalık mitingi olması yanında Başbakan Erdoğan’ı son kez Başbakan olarak görme mitingiydi de aynı zamanda.

Bir kişinin neden lider olduğu, karşındaki kitleyi nasıl etkilediğinin en somut görüntülerinden biri de Konya mitingiydi. Tayyip Erdoğan kişiliğinin Türk siyasetinde neye karşılık geldiğinin detayları vardı bu mitingde.

Sen dualarında bizimlesin Konya... Sen göğsünde imanınla, damarındaki kanla bizimlesin Konya..” diye haykırırken Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüzbinler gurur ve mutlulukla gözyaşlarına boğuluyordu. Değil 10 yıl 100 yıl daha liderlik yapsa, Konya bu samimi adamı yalnız bırakmaz.

"Rabbim, sen bize Kılıçarslanın cesaretini, Mevlana'nın ilmini, Konevi'nin hikmetini ver" diye kaç siyasetçi dua etmiştir ki Konya’ya.. Hangi ilim adamları hem manevi motivasyon verirken, gündelik cesarete de atıf yapmıştır ki. Miting alanındaki ve ekran başındaki milyonlara aynı anda böyle bir özgüveni kim verebilir ki?

Bosna-Hersek Cumhurbaşkanı Bakir İzzetbegoviç’in Konya mitingine canlı bağlanıp, duygu yüklü temennileri neyse, Kızgızistan Devlet Başkanı lmazbek Atambayev’in seçim sonucu balkon konuşmasında güzel Türkçesiyle samimi düşüncelerini aktarması aynıydı. Bunlar siyaseten yapılacak hareketler olamaz. Gerçek, içten ve inanarak yapılan güven duygusunun yansımasıdır bunlar. Yeni Türkiye’nin Cumhurbaşkanı, bölge ülkelerinin hemen hepsi için, kendisine sırt dayanılacak, arkasına bakmadan yanında yola konulacak biridir. İşte bunun için bu seçim çok ama çok önemliydi.

YSK açıkladı, seçim sonuçları kesinleşti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a en yüksek oyu Konya verdi. (Büyükşehirlerden) Konya’da her dört kişiden üçü yani %75’i Erdoğan dedi. Ne büyük bir sevgi ne büyük bir sevgi. Kabul edelim Tayyip Erdoğan’ın son mitingi Konya’da yapmasının hakkını Konya, verdiği oyla göstermiş oldu. Miting alanında ulusal gazetelerin Anakara temsilcilerini platforma çağırıp o muhteşem kalabalığı göstermesi de bundandı. “Anadolu’da böyle bir kalabalık göremezsiniz, bu coşku başka yerde olmaz.” Demekti.

Konya üzerine düşeni yaptı. Bunu herhangi bir hesap, kitap, siyasi beklenti umarak değil, sadece ve sadece Tayyip Erdoğan’ı sevdiği O’na güvendği için yaptı. Şimdi yeni Başbakan konuşuluyor, çok kere yazdık, tekrar edelim. Devlette sürekliliği sağlayacak, milletin sevgisini devam ettirecek, güven verici, uyumlu ve  paralellerle mücadele edecek birisi. Konya’da böyle biri var. Kiminin Hocası, bakanı, abisi, kardeşi… Evet O, yeni dönemin bu işe en layık ismi. Bugün, bu kanaatimizi tekrarlayalım.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Konya’ya Mevlana Müzesinde okuduğu Kuran-ı Kerim tilavetiyle veda etti.Ve orada ettiği dua;

“Rabbimiz! Bize, peygamberlerin vasıtasıyla vâdettiklerini de ikram et ve kıyamet gününde bizi rezil-rüsvay etme; şüphesiz sen vâdinden caymazsın!”

 

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Beyşehir Gölü sahilinin çehresi değişti
  • Yaralı kartal koruma altına alındı
  • Ilgınlı kadınlardan Yemen'e destek
  • Jandarmadan ilkokul öğrencilere trafik semineri
  • “Trump'ın tehditleri kabul edilemez”

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA