• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mikserden elini kendi kurtardı
26 Aralık 2012 Çarşamba 12:15

Mikserden elini kendi kurtardı

Briket İmalathanesinde geçirdiği iş kazası sonucu sol el bileği parçalanan hastanın eli, Meram Tıp Fakültesi Hastanesinde gerçekleşen ameliyatla kurtarıldı.
Briket İmalathanesinde geçirdiği iş kazası sonucu sol el bileği parçalanan hastanın eli, Meram Tıp Fakültesi Hastanesi’nde gerçekleşen ameliyatla kurtarıldı.
Türkiye’nin en köklü ve en başarılı hastanelerinden olan Meram Tıp Fakültesi hastalara şifa olmaya devam ediyor. Meram Tıp Fakültesi’nde en son gerçekleştirilen bir ameliyatla bir kişinin eli kesilmekten kurtuldu. Parke ve Briket İmalathanesinde harç karıştırırken miksere elini kaptırması sonucu el bileği tamamen dağılan 45 yaşındaki Durali Dereli’nin bileği Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi’nde gerçekleştirilen operasyonla kurtarıldı.
Operasyonu Meram Tıp Fakültesi Hastanesinin tecrübeli Kalp Damar Cerrahlarından Prof. Dr. Kadir Durgut ve Dr. Ahmet Nihat Baysal gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen ameliyatla ve hastanın durumuyla ilgili bilgi veren Kalp Damar Cerrahı Dr. Ahmet Nihat Baysal, “Hastamız hastanemize geldiğinde el bileği tamamen dağılmış bir durumdaydı. Ortopedi Kliniğince bilek kemik kırıkları onarıldı. Eli besleyen iki damarın birisinde tıkanma olmuştu. Bu tıkanma operasyonla açıldı. Pıhtılar boşaltıldı. Eli besleyen ikinci atar damar ise 10 cm kadar uzunlukta kopmuştu. Hastamız 45 yaşında ve genç olduğu için kopuk olan atardamar, yara yeri alanından alınan toplardamarla her iki ucu  birleştirilerek tamir edildi. Daha sonraki süreçte ise sülük tedavisi uygulandı ve böylece hastanın eli kangren olmaktan ve dolayısıyla kesilmekten kurtulmuş oldu. Açık kalan yara yeri plastik cerrahi kliniğince karın içine gömülerek kapatıldı. Hastanın halen fizik tedavi merkezimizde tedavisi devam ediyor” dedi.
MİKSERDEN ELİNİ KENDİ KURTARDI
Yaşadığı kazayı anlatan hasta Durali Dereli miksere kaptırdığı sol elini diğer eliyle kurtardığını söyledi. Dereli, “Elimi, Konya İnşaat Malzemecileri Sanayi Sitesinde parke imalathanesinde Ekim ayının 16’sında gece miksere kaptırdım. Mikserden elimi kendim kurtardıktan sonra diğer elimle tutarak arkadaşıma haber verdim. Arkadaşımın arabasıyla Kızılay Hastanesine gittik. Kızılay Hastanesi’nden Meram Tıp Fakültesi Hastanesine sevk ettiler” dedi.
SÜLÜK TEDAVİSİ UYGULANDI
Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi’nde gerçekleşen tedavi süreci ile ilgili açıklama yapan Durali Dereli, Meram Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yaklaşık 70 günlük bir tedavi süreci geçirdiğini söyleyerek şunları söyledi: Meram Tıp Fakültesi Hastanesi’nde ilk olarak Ortopedi Kliniği tarafından bileğimde kırılan kemikler onarıldı. Daha sonra Kalp Damar Cerrahisi’nde 5 buçuk saatlik bir ameliyatla tıkanan damar açıldı ve diğer damarımda yine kolumdan alınan damarla el bileğime eklendi. Doktorlarım bileğimin iyileşmesinde ve onarılan damarların sağlıklı olmasında sülük tedavisinin önemli olduğunu söyleyerek, sülük tedavisi uyguladılar. Kalp Damar Cerrahisi’nde ki tedavinin ardından tedavim Plastik Cerrahisi’nde devam etti. Burada elim karın içine dikildi ve 20 gün dikili şekilde durdu. Daha sonra karnımdan alınan dokular bileğime eklendi.
Şuan sağlık durumunun iyi olduğunu söyleyen Dereli, tedavisine Fizik Tedavi Ünitesi’nde devam edildiğini belirtti. Dereli, “Fizik Tedavi Ünitesi’ndeki tedavinin ardından inşallah elime tam olarak kavuşacağım. Tedavi boyunca bana emeği geçen hocalarıma, hemşirelere ve tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ederim. Hepsi benimle iyi bir şekilde ilgilendiler, çok emek verdiler. Hepsine sonsuz şükran ve teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA