• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MHPyi Sarsan Şantajcılar Konuştu
29 Mayıs 2011 Pazar 20:51

MHP'yi Sarsan Şantajcılar Konuştu

Genel seçimler öncesi MHPli yönetici ve milletvekilleri hakkında yayınladıkları kasetle gündeme gelen ve kendilerini
'13 hazirana kadar kaset yok...'
Genel seçimler öncesi MHP’li yönetici ve milletvekilleri hakkında yayınladıkları kasetle gündeme gelen ve kendilerini “farklıülkücüler” olarak tanıtan kişi ya da kişiler, bu defa kaset yerine, kasetleri niye yayınladıklarını ve bundan sonraki yol haritalarını anlattılar.

Kendileriyle yaptıkları röportajı sosyal paylaşım siteleri üzerinden yayınlayan ve “farklıülkücüler” olarak bilinen kaset şantajcıları, arkadaşlarının MHP Lideri Devlet Bahçeli tarafından her kurultaydan sonra partiden tasfiye edildiğini iddia ettiler

“13 HAZİRANA KADAR KASET YOK”


“Kasetleri çekmekten ve yayınlamaktan zevk aldığımız, mutlu olduğumuz söylenemez” denilen açıklamada, kaset olayı “urlu yapıya neşter atılmasına” benzetildi. 13 Haziran tarihine kadar mecbur kalmadıkça yeni kasetlerin yayınlanmayacağı vurgulanırken “asıl ameliyat 12 Hazirandan sonra olacak” denildi.

“BİZ HERYERDEYİZ”
Röportajda kasetlerin istihbarat örgütlerinin çalışmasıyla servis edildiğine dair iddialara da cevap verildi. MHP’li yöneticilerin şantaj amaçlı görüntülerinin Genel Merkez ve teşkilattan alınan yardımlarla çekildiği belirtilirken “Her taraftayız. Teşkilatın en ücra köşesinden Bahçeli’nin Genel Merkez’deki katına kadar her yerde varız” ifadeleri kullanıldı.

TWITTER'DA YAYINLADIKLARI MESAJLAR ŞÖYLE...
Yaptıkları röportajda kendi kendilerine şu ilginç soru ve cevapları yönelttiler:

Farklı Ülkücülük: Kasetleri çekmekteki amacınız ne idi? Niçin böyle bir yönteme başvurdunuz?

Başbuğ Ülkücüleri: Bir meseleyi anlamak ve doğru tespit yapmak ancak olaya tüm yönleri ile bakıldığı zaman mümkün olabilir. Sadece kasetleri yayınlamamıza odaklanırsanız yanlış bir düzlemde ilerlersiniz ve tespitleriniz de sizi yanıltır.

Farklı Ülkücülük: Tüm yönetim bu tip insanlardan mı oluşuyor? Hiç aralarında Ülkücü Harekete hayatını ve gönlünü adayan insanlar yok mudur?


Başbuğ Ülkücüleri: Elbette tüm Başkanlık Divanı üyelerini, tüm MYK üyelerini bu şekilde itham etmek doğru olmaz. İçlerinde gerçekten bu davaya gönül vermiş, çilesini çekmiş arkadaşlar mevcuttur, ancak bunlar azınlıkta kalır hale gelmiştir. Burada üzerinde durulması gereken konu parti yönetimine; Sn. Bahçeli’nin gayretleri neticesinde, bahsettiğimiz ahlaksız ve devşirme tiplerin hâkim olmasıdır. Ve bu hakim anlayış her geçen gün partimizi ‘Türk-İslam Davamızdan’ uzaklaştırmış, kan kaybetmemize sebep olmuştur. Sn. Bahçeli ve A takımı o kadar haddini aşmıştır ki; Ülkü Ocaklarımızı tasfiye etmeye kalkmışlar, Bozkurtlarımızı kuzulaştırmaya çalışmışlardır. Ülkücü Hareketin ihtiyacı olan aksiyoner ve netice odaklı bir mücadele yerine, sözde bir mücadele, göstermelik bir mücadele ortaya koymuşlardır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA