• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MHPnin traş parasını kestiler
19 Mayıs 2010 Çarşamba 16:49

MHP'nin traş parasını kestiler

MHPnin, parti kasasından aldığı 220 milyonluk tıraş bıçağı ve diş fırçası ile 11 milyarlık su ve telefon faturası gecikme bedelleri usulsüz bulundu.
MHP’nin hesaplarını inceleyen Anayasa Mahkemesi, parti kasasından alınan tıraş bıçağı, köpük, sabun, diş fırçası gibi harcamaları usulsüz buldu.
 
Anayasa Mahkemesi, MHP’inin 2002 yılı kesin hesabı incelemelerini, tam 8 yıl sonra tamamlayarak sonuçlandırdı. Yapılan incelemede, tıraş ve kişisel bakım ürünü harcama faturaları mercek altına alındı ve bu masrafların parti genel merkezi faaliyetlerinden olmadığı belirtildi.
 
MHP yetkilileri ise ise mahkemeye verdiği savunmada ‘’Bu malzemeler kişisel değil, seyahat görevi için yapılan harcamadır. Görevli olarak Ankara dışına çıkılan seyahatlerde kullanılmak üzere, parti personeli için alınmış ihtiyaç malzemeleridir.’’ dedi.
 
Ancak Anayasa Mahkemesi kararında partinin savunması kabul edilmedi ve ‘’Giderlerin kişisel olduğu ve parti amacına yönelik olmadığı açıktır. Bu nedenle 220.507.000. liranın hazineye irad kaydedilmesine karar verilmiştir’’ denildi.
 
Anayasa Mahkemesi, parti kasasından ödenen telefon ve su faturalarına ait 11 milyar liralık gecikme bedellerini de, usule aykırı buldu. MHP yetkilileri ise ‘’ Partinin abone olduğu çok sayıda telefon hattı vardır. Faturaların partiye geç intikali ya da faturanın gelmemesi sebebiyle sehven süresinde ödenememiştir’’ savunmasını yaptı. Partinin 2002 yılını kapsayan diğer harcamaları ise, siyasi partiler kanununa uygun bulunarak onaylandı.
 
-Gazeteport-
YORUMLAR
Daha durrr MHP
Nazmi Durmaz
MHP'ye asıl faturayı halk kestiğinde, yanlış yaptığını anlayacak...
88.255.229.100
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA