• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MHP Meram İlçe Teşkilatı istifa etti
26 Aralık 2012 Çarşamba 13:11

MHP Meram İlçe Teşkilatı istifa etti

Koray Aydın'ı destekleyen Meram İlçe Teşkilatı göreve devam kararı almasının ardından 2 ay sonra istifa etti
Miliyetçi Hareket Partisi Meram İlçe Teşkilatı istifa etti. Büyük Kurultayda Koray Aydın'ı destekleyen Meram İlçe Teşkilatı Başkanı Sabit Atabey'in akıbeti tartışılıyorudu. Uzun süredir genel merkezin kendileri ile ilgili net bir tavır ortaya koymadığını belirten Atabey, bu belirsizliğin hizmet şevkine engel olduğu gerekçesiyle istifa ettiklerini kamuoyuna duyurdu.
Koray Aydın'a destek verdik
Milliyetçi Hareket Partisi Meram İlçe Teşkilatı'nın 12 Şubat 2012 tarihindeyapılan olağan kongresinde göreve geldiklerinin hatırlatıldığı açıklamada “Görev süremiz içerisinde Milliyetçi Hareket Partisi'ni iktidara taşıyabilmek adına kongre günü Meram halkı ve Partili gönüldaşlarımıza vaadettiğimiz çalışmaların bir çoğunu yerine getirmiş olmanın icdani rahatlığı içerisindeyiz. Yaptığımız Çalışmalar bir teşkilatçılık örneği olarak kamuoyunda takdir görmüş ve örnek faliyetler olarak camiamız tarafından benimsenmiştir. Halka hizmetin hakka hizmet olduğunu bilinci içerisinde yapılan çalışmalar ve hizmetlerle yüce Allah'ın rızasını kazanabilmiş isek ne mutlu bizliri. Kamuoyu tarafından da bilindiği gibi 04 Kasım 2012 tarihinde partimizin büyük kurultayı yapılmış ve halkımız tarafından da seçim sonuçları yakınen takip edilmiş ve sonucunda kamuoyu tarafından bilinmektedir. Bu süreç içerisinde teşkilatımız demokrasinin bir gereği olarak genel başkan adaylarımızdan Sn. Koray Aydın Bey'e destek vermiş fakat M.H.P'nin çok kıymetli delegasyonu teveccühünü genel başkanımız Sn. Dr. Devlet Bahçeli adına kullanarak tekrar Sn. Dr. Devlet Bahçeli, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanlık makamına seçilmiştir” denildi.
Belirsizlik motivasyonumuzu bozdu
Büyük kurultuy sonrası yönetim kurulumuz kongre sonuçlarını değerlendirmek adına olağanüstü toplantı yaptıklarının hatırlatıldığı istifa açıklamasında, “Gerçekleştirilen toplantıda hem ülkücülüğün hem başbuğuuz Alparslan TÜRKEŞ'ten aldığımız düstur gereği, partimizi yeni bir şevk ve heyecanla, iktidar yürüyüşünde üstümüze düşen görevi layıkıyla yerine getirmek mecburiyetinde olduğumuz inancında fikir birliğine varılmış, yönetim kurulumuz tarafından göreve devam kararı alınmıştır. Fakat bu şevk ve heyecanımıza rağmen Büyük kurultay sonrası yaşadığımız 2 aylık süreç içerisinde genel merkezimiz tarafından görevimizin devamı ile ilgili bir belirsizlik ve muğlaklık ortaya çıkmış net olmayan ifadeler her geçen gün bizleri oldukça rahatsız etmeştir. Bu gelişmelerde bizim motivasyonumuzu ve çalışma şevkimizi zedelemiştir. Bu şartlar içerisinde teşkilatımızın partimizi başarıya götürebilmek için inancımız ve kutsal saydığımız değerler adına ülkücülüğümüzün gereği, Milliyetçi Hareket Partisi Meram İlçe Teşkilatı olarak yönetim kurulu görevimizden tüm camia ve kamuoyundan özür dileyerek istifa ediyoruz” denildi.
merhabahaber
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Yıldız'dan Sade'ye ziyaret
  • Suğla Tarım Meslek Lisesine belediye araç hibe etti
  • Konya'da komşu kavgası: 2 yaralı
  • Körfez ülkeleri iş adamları Konya'yı geziyor
  • Konya Şehir Kolejinden Sarıveliler’de eğitime destek

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA