• Konya8 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MHP lideri Konyada konuştu
23 Mart 2009 Pazartesi 16:25

MHP lideri Konya'da konuştu

MHP Gelen Başkanı Devlet Bahçeli Konya'da Başbakan'a yüklendi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, Konya'da, Hükümet Meydanı'nda partisince düzenlenen mitingde hedefinde Erdoğan vardı..

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Fazilet Partisi'nden ayrılanların AK Parti'yi kurduktan sonra ''Biz milli görüş gömleğini çıkarttık'' dediklerini belirterek, ''Yerine bir tişört giydiniz. Önünde Avrupa Birliği yazıyor, arkasında Amerika Birleşik Devleti yazıyor'' dedi.

Bahçeli, Konya'da, Hükümet Meydanı'nda partisince düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap etti.

Milliyetçi Hareket Partisi olarak bu mahalli idareler seçimlerini çok önemsediklerini ifade eden Bahçeli, ''Geçmiş dönemlerde olduğu gibi çok değerli arkadaşlarımızı, şahsiyetleri Belediye Başkanı, Belediye Meclis Üyesi ve İl Genel Meclis üyesi olarak sizlere takdim ediyoruz'' diye konuştu.

Bahçeli, Pazar günü yapılacak seçim için Konyalıları sandık başına gitmeye davet ederek, şunları kaydetti:

''Milletimiz mahalli idareler yöneticileri yanında geleceğimizi belirleyecek, yeni bir yol haritasının da izini çıkarmış olacaktır. Çünkü ülkemizin karşı karşıya kaldığı içi ve dış tehditler, yaşanılan sosyal, siyasi ve ekonomik kriz ve onun tabii sonuçları böyle bir önemi ve anlamı bu seçimlere yüklemektedir. O bakımdan bu seçimleri çok ciddiye almalıyız. Çok önemsemeliyiz. Hangi partiden olursak olalım. Bu seçimlerde çok yüksek bir katılım sağlamak için gayret göstermeliyiz. Onun için Pazar günü sabahın erken saatlerinde demokratik bir hakkı ve görevi kullanmak üzere sizin, eşiniz, evlatlarınız, yakınlarınız, akrabalarınız komşularınız ve çalışma hayatınızda beraber olduğunuz arkadaşları teşvik ederek, yönlendirerek, mutlaka sandığa gitmelerini sağlamanızda ülkemiz, Konyamız ve milletimiz açısından çok büyük yarar olacağı kanaatindeyiz.''

''MHP olarak, ülke senin diyoruz, karar senin diyoruz. Konya senin karar senin olsun diyoruz'' diyen Bahçeli, sözlerini, ''Oy kullanmak için pazar günü koşa koşa sandığa gittiğinizde ülkeniz için Konya için yüreğinizi koyun ve bütün gerçeklerin ışığında 3 hilale 3 defa mührünüzü vurun diyorum'' diye sürdürdü.

BUNU GEL MİLLETE ANLAT DİYORUZ

MHP Genel Başkanı Bahçeli, ülkenin 6 yıl 4 aydan bu yana AK Parti zihniyeti ile yönetildiğini belirterek, şöyle devam etti:

''Ancak bu AK Parti zihniyetini tanımlarken milli görüş çizgisinin geleneğinden gelen bir ruhu temsil ettiklerini sakın ola zannetmeyiniz. Çünkü Fazilet Partisi kurulduktan sonra kapanma durumuyla karşı karşıya kalındığında Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde hatırlayacağınız gibi 103 milletvekili bulunmaktaydı. Bunlardan 2 tanesi siyasi yasak kapsamına alınmış, kalanlar ise Saadet Partisi ve Adalet ve Kalkınma Partisi olarak ikiye ayrılmışlardı. Milli görüş çizgisinden gelenler yılların kahrını çekenler bir siyasi partiyi hayata geçirmek için her türlü cefayı çekenler Saadet Partisi'nde büyük bir çoğunlukla kaldılar. Değişimci, gelişimci, dönüşümcü gibi moda kavramlara uyarak oradan ayrılanlar, Adalet Ve Kalkınma Partisi'ni kurdular. Belli bir dönem sonra Adalet ve Kalkınma Partisi'nde bir söz işitildi. 'Biz milli görüş çizgisini çıkarttık'. Herkes merak etti. Bu gömleği çıkardıklarında acaba yerine ne giyecekler diye herkes merak ederken, yerine bir tişört giydiniz. Önünde Avrupa Birliği yazıyor, arkasında Amerika Birleşik Devleti yazıyor.''

Bahçeli, 2002'de seçimlerinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın milletvekili seçilme yeterliliğine sahip olamadığı için seçim dışı kaldığını, ancak 116 gün sonra milletvekili olduğunu Konya'da da tekrarlayarak, ''Biz Sayın Başbakana ne oldu bu 116 günde, milletvekili olmazken 116 günde nasıl başbakan oldun. Bunu gel millete anlat diyoruz.' Bunu yapamıyor'' dedi.

SİYASİ ÜSLUP

Konuşmasında meydanlardaki siyasi üslubu da eleştiren MHP Genel Başkanı Bahçeli, şunları söyledi:

''Belediyelere hangi imkanı sağlayacağını bir tarafa bırakmışsınız, siyaseti kirleten, siyasi üslubu çirkinleştiren kabaca bir Türkçe ile büyük bir çoğunlukla ya 'lan' diyorsun sonunu 'be' ile bağlıyorsun. Böyle bir üslup bozukluğu ile konuşuyorsun. Yalan konuşuyorsun Sayın Başbakan, hakaret ediyorsun Sayın Başbakan. İftira ediyorsun Sayın Başbakan. Sonra da siyasi partilere sataşmaya başlıyor. Kendisinden olmayan herkese hakaret ediyor. Böyle bir üslupla bir yere varılamaz. Böyle bir Üslupla Türkiye'de sosyal barış sağlanamaz. Böyle bir üslupla Türkiye'ye hizmet edilemez. Sayın Başbakan hep bunları yapıyor.''

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Konya'da düzenlenen mitingde, ''Bu MHP, kafatası milliyetçisi'' dediğini öne sürerek, ''Eğer Milliyetçi Hareket, kafatası ölçmeye başlamış olsaydı, senin Türkiye'de Başbakan olma şansın var mıydı?'' dedi.

Bahçeli, partisinin Konya Hükümet Meydanı'nda düzenlediği mitingde, Başbakan Erdoğan'ın miting alanlarında söylediği sözlerle yine büyük yanlışlar yapmakta olduğu savundu.

''Konyada bize 'bunlar kafatasçı' diyor. Şu çirkin söze bakınız, Milliyetçi Hareket Partisi'ni nasıl kafatasçı olarak, nasıl edepsizce suçlarsın'' diyen Bahçeli, Başbakan Erdoğan'a, ''Türk siyasi hayatında 40 yıldan bu yana şerefli bir mücadele yürüten bir siyasi partiye böyle edepsizce bir iftirada nasıl bulunursun Sayın Başbakan'' diye sordu.

''Eğer Milliyetçi Hareket kafatası ölçmeye başlamış olsaydı, senin Türkiye'de Başbakan olma şansın var mıydı?'' diyen Bahçeli, miting meydanlarından ne konuşulacağının iyi bilinmesi gerektiğini söyledi.

Devlet Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın, meydanlarda 36 etnik gruptan bahsettiğini, ancak ''ağzından Türk milleti sözünün çıkmadığını'' öne sürerek, ''Niye bu ülkeyi bu kadar ayırmaya heveslisin. Bu aklı sana kim veriyor, kim yönlendiriyor seni?'' dedi.

ALLAH'A ÇOK ŞÜKÜR ATTAN DÜŞME ÖZÜRLÜSÜ DEĞİLİZ

Başbakan Erdoğan'ın ''Sayın Bahçeli uçak özürlüsü'' dediğini ileri süren Bahçeli, şunları kaydetti:

''(Uçak özürlü) ne demek, yani 'uçağa binememe korkusu var' diyor. Şimdi bizim uçağa bindiğimiz günler, vatandaşın bindiği günlerdir, tarifeli uçaktır, özel uçağa Bahçeli binmez, devletin uçağına hiç binmez. Mütevazi bir şekilde arkadaşlarıyla gece gündüz kara yoluyla seyahat ederek, her ile ulaşmaya gayret gösteren bir partinin genel başkanına 'uçak özürlü' demekle neyi anlatıyorsun. Haydi diyelim ki biz uçak özürlüyüz. O teknoloji harikasına binmekten biraz çekiniyoruz. Pekala ben şimdi dersem ki 'Allah'a çok şükür attan düşme özürlüsü değiliz' desem ne olacak? Gel Konya'nın caddelerinde bir ata bin de görelim bakalım.''

Bahçeli, bu iktidar döneminde sınırlı sayıda ve imtiyazlı yandaş grubunun dışında, bir yanda açlık, adaletsizlik, ahlaksızlık, asayişsizlik, öte yanda yokluk, yolsuzluk, yoksulluk ve yozlaşma görüldüğünü öne sürdü.

Açlık sınırının altında milyonlarca insan bulunduğu, gazetelerin 3. sayfalarında aile faciaları, cinayetlerin görüldüğünü dile getiren Bahçeli, diğer taraftan yıllarca süren mahkemelerde adaletin sağlanamadığını, mahkeme süreçlerinin yıllarca uzadığını kaydetti.

İŞSİZLİK BAŞINI ALMIŞ GİDİYOR

''Türkiyede işsizlik başını almış gidiyor, açlık başını almış gidiyor'' diyen Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Kalkıyorsun, 'işsizlik ABD'de de var, Almanya'da da' diyerek 'Türkiye'de de olsun ne olur?' diye geçiştiremezsin. İşsizlik çok önemli sosyal hastalıktır. Bugün 5 milyon 680 bin işsizimiz var. Özellikle de genç işsizlerimiz var. Özellikle son günlerde ekonomik krizden dolayı işten çıkarılan 500 bini geçen insanımız var. Esnafımız kepenk kapatıyor, dükkanına yeni mal koyamıyor, emeklilerin durumu aynı. Yolsuzlukların başını alıp gittiği bir dönemde millet böyle ıstırap çekerken siz konuşuyorsunuz, 'hamdolsun bize bir şey olmaz, kriz bizi teğet geçer' diyorsunuz. Kriz şimdi yüreği delip geçiyor Sayın Başbakan... Teğet geçiyorsa bu ancak yandaşlara, hanedanlara teğet geçiyor.''

''Bir hünkar bir köylüden haksız yere yumurta alırsa, onun adamları veya yandaşları köyde tavuk bırakmaz alayını alır'' sözünü hatırlatan Bahçeli, ''Bunun için Türkiye'de şimdi bu başladı. Ne varsa, bir yandaş grubu olacak, hanedanın çevresi olacak, dalkavukları olacak, yalakaları olacak etrafında, bunlar zenginleşiyor. Bir siyasi partinin genel başkanı, bir Başbakanın ilk dikkat edeceği şey kendisine yalanı boş kaşıkla veren bu dalkavukların kökünü kazımasıdır'' dedi.

Bahçeli, sözlerini fazla uzatmak istemediğini belirterek, ''Uçakla değil kara yoluyla Elazığ'a gideceğim Allah'ın izniyle'' diye konuştu.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı imkanlarının son günlerde siyasi iktidarın devamını sağlayacak şekilde haksızca kullanıldığını savunan Bahçeli, şöyle devam etti:

''Türkiye'de her konuda ikiye ayrılma var. Sosyal devletin imkanlarından alanlar var, alamayanlar var. Alabilmek için AKP'nin kapısında köle olmak lazım, başın dikse alman mümkün değil. Burada da buna benzer paket, kömür gibi şeyler dağıtılıyorsa, hiç çekinmeden alın. Bu sizin hakkınızdır helalinizdir. Bunlar devletin kaynaklarıdır, alın, yiyin, için kullanın. Alın paketleri, vurun tokadı AKP'ye.''

 


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA