• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mevzuat Bilgilendirme Toplantıları Tamamlandı
12 Nisan 2011 Salı 09:55

Mevzuat Bilgilendirme Toplantıları Tamamlandı

Türkiye Belediyeler Birliği, Konya Belediyeler Birliği ve Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 7. Konya Kent 2011 Yerel Yönetim İhtiyaçları Fuarı kapsamındaki mevzuat bilgilendirme toplan

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB), Konya Belediyeler Birliği ve Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 7. Konya Kent 2011 Yerel Yönetim İhtiyaçları Fuarı kapsamındaki mevzuat bilgilendirme toplantılarına 12 belediye başkanı ile 400’e yakın belediye yöneticisi katıldı.

TÜYAP Uluslararası Fuar Merkezi’nde 7-11 Nisan tarihleri arasında düzenlenen mevzuat bilgilendirme toplantılarında ilk gün Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, “Belediyecilikte Başarının Yolları”, İçişleri Bakanlığı Daire Başkanı Dr. İlker Gündüzöz, “Belediyelerde Sosyal Yardımlar” konulu sunum yaptı.

Toplantıların ikinci gününde Eğitim Danışmanı Rezzan Özdemir, “Yönetim ve Liderlik”, TBB Yazı İşleri Müdürü Mahmut Çolak, “6111 Sayılı Kanunun Belediyelere Getirdiği Düzenlemeler” konulu sunumlarını yaparken; toplantıların üçüncü gününde TBB insan Kaynakları ve Eğitim Müdürü H. İbrahim Azak, “Doğrudan Temin ve Uygulamada Karşılaşılan Sorunlar” konulu sunumunu yaptı.

İTFAİYECİLERE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Mevzuat bilgilendirme toplantıları kapsamında Belediyelerin İtfaiye Daire Başkanları, birim yöneticileri ve çalışanlarına yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Türkiye genelinden 8 Büyükşehir, 18 il ve 32 ilçeden toplam 74 daire başkanı, itfaiye müdürü, itfaiye amiri ve itfaiyecinin katıldığı toplantıda ev sahipliğini Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Cevdet İşbitirici yaptı. Toplantıda, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden Şube Müdürü Numan Bulburu, “Binaların Yangından Korunması Hakkındaki Yönetmelik ve Uygulaması”, Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı ve Türkiye İtfaiyeciler Birliği Başkanı Emin Pehlivan, “Afet Yönetiminde Belediyelerin Rolü”, İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nden Daire Başkanı Rahmi Doğan ise “Acil Çağrı Merkezleri” ile ilgili sunumlarını yaptılar.

4 gün süren toplantıların ardından misafir belediye başkanları ve belediye yöneticileri, Konya’nın tarihi ve kültürel mekanları ile Konya Büyükşehir Belediyesi’nin yatırım alanları ve yeşil alan uygulamalarında incelemelerde bulundular.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA