• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mevlâna Üniversitesine yabancı misafir
30 Nisan 2012 Pazartesi 11:05

Mevlâna Üniversitesi'ne yabancı misafir

Çok sayıdaki yabancı öğrencisi ile adeta bir hoşgörü kampüsü olan Mevlana Üniversitesi, geçtiğimiz hafta yurt dışından gelen akademisyenleri ve aile hekimlerini ağırladı.
Çok sayıdaki yabancı öğrencisi ile adeta bir hoşgörü kampüsü olan Mevlana Üniversitesi, geçtiğimiz hafta yurt dışından gelen akademisyenleri ve aile hekimlerini ağırladı.
İngiliz akademisyenler ve sivil toplum örgütü üyelerinden oluşan Dialogue Society üyeleri, Mevlana Üniversitesi’nde “İngiltere’de çok kültürlülük ” konulu bir çalıştay gerçekleştirdiler. Üç gün süren çalıştay, Dalogue Society üyeleri için hazırlanan kokteyl ile başladı. Mevlana Üniversitesi Rektörü Bahattin ADAM ve üniversite öğretim üyeleri ile görüşen misafirler Türk misafirperverliğine hayran olduklarını dile getirdiler. “Siz bizi öyle güzel misafir ettiniz ki, biz de sizin için bir şeyler yapmak istiyoruz” dediler.

Hukukçu ve İngiltere Dialogue Society Müdürü Özcan KELEŞ, Mevlana Üniversitesi’nde ki yabancı öğrenciler ve hocalarla bir araya geldi ve sohbet etti. Mevlana Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Bahattin ADAM “bu toplantı için çok uygun bir zaman seçtiniz, dünya çocuklarının da Konya’ da olduğu bir tarihte geldiniz. Çalıştay konunuz hz. Mevlana’nın misyonu ile birebir örtüşüyor” dedi.
Aynı günlerde Hollanda’dan 27 aile hekimi Mevlana Üniversitesi’ni ve Mevlana Üniversitesi Hastanesi’ni ziyaret etti. Mevlana Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman ÖZEN, Hollandalı misafirlere Türkiye’de sağlık sektöründeki gelişmeler ve Mevlana Üniversitesi Tıp Fakültesi hakkında bilgi verdi. Gelen misafirler ülkelerinden getirdikleri hediyelerini takdim ederlerken, üniversitemiz rektörü Prof. Dr. Bahattin ADAM’da misafirlere çeşitli hediyeler takdim ettiler.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Halisdemir davasında karar açıklandı
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA